Ana SayfaKripto Para AnalizleriEthereum Analizi: ETH, BTC Karşısında Güçlü Duruyor!

Ethereum Analizi: ETH, BTC Karşısında Güçlü Duruyor!

-

Genel kripto para piyasası Bitcoin’in aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinden dolayı düşüşler yaşadı. Lider altcoin Ethereum’da 4.000 dolar kritik destek seviyesinin altına düşerek 3.900 dolar seviyelerini test etti. Ethereum bu ayın başlarında 3.000 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Ancak boğaların alım baskısını arttırmasıyla birlikte lider altcoin, ATH seviyesini yenileyerek 4.375 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Ek olarak ETH, Bitcoin’in ATH seviyesini yenilemesinin ardından ATH seviyesini yeniledi.

Önce Bitcoin’in ve ardından Ethereum’un ATH seviyeleri yenilemesi ile analistler mega boğa rallisinin başlayabileceğini belirtiyorlar. Böyle bir boğa rallisinin gerçekleşmesi halinde Bitcoin için hedef seviye 100.000 dolar seviyeleri olabilir. Ek olarak ETH için 10.000 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş gerçekleşebilir.

Ethereum Yükseliş Trendinin Altında Bulunuyor!

Ethereum yazım sırasında 4.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Lider altcoin, Bitcoin’in dün ki düşüşüne rağmen sert bir düşüş yaşamadı. Çoğu altcoin Bitcoin karşısında %20’den fala değer kaybetti. Ancak bu güçlü duruşa rağmen ETH‘nin yükseliş trendini kırdığı gözlemleniyor. Lider altcoinin bu yükselen trend çizgisine bir retest yapıp aşağı yönlü fiyat hareketlerine devam etmesi ihtimaller arasındadır.

Ethereum-10.28-1

ETH için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye yükselen trend çizgisi olacaktır. Bu trend çizgisinin aşılması ile ATH seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak ATH seviyesinin aşılması ile 5.000 dolar seviyelerine kadar sert bir yükseliş gerçekleşebilir.

ETH İçin Teknikler Pozitife Dönüyor!

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin altında negatif seyrediyor. RSI’ın yarım çizginin üzerine tekrardan çıkması ile lider altcoinde yukarı yönlü fiyat hareketlerinin gözlemlenmesi muhtemel olacaktır. Ek olarak MACD histogramında kısalan kırmızı sinyal çubukları gözlemleniyor. Bu da momentumun iyileşmeye başladığını ve trend yönünün tekrardan yukarı yönlü devam edebileceğini belirtiyor. Ayrıca MACD hisrogramında önümüzdeki seanslarda bir boğa kesişimi gözlemlenebilir. Böyle bir durumda altcoinin yukarı yönlü fiyat hareketleri sergilemesi muhtemel olacaktır.

Ethereum-10.28-2

Ethereum için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 3.700 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu destek seviyesinin altında istikrarlı fiyat hareketlerinin sağlanması durumunda 3.550 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Genel kripto para piyasası BTC öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcıların Bitcoin’in fiyat hareketlerini de takip etmesi gereklidir. BTC yazım sırasında 59.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler