Salı, Kasım 24, 2020

Ethereum 800 Dolar’a Yükselebilir!

Ethereum, Bitcoin ve kripto piyasasının geri kalanı gibi, son birkaç hafta boyunca bazı büyük kazançlar elde etmesine izin veren önemli alım tarafı baskısı gördü.

Yükseliş trendi dün gece, sezon boyunca görülen en yoğun fiyat düşüşlerinden birini görmesine neden olan muazzam bir satış baskısı akışıyla karşılaşmadan önce fiyatı yaklaşık 500$’a fırlattığında direnç noktasına ulaştı.

Bu düşüş, birçok ticaret platformunda 495$’dan 440$’a düşmesine neden oldu ve sadece birkaç dakika içinde %10’un üzerinde bir düşüşe işaret etti. Orta vadede kripto para birimi eğilimlerinin nerede olduğu, büyük ölçüde alıcıların fiyatını 470$’ın üzerinde tutup tutamayacağına bağlı olabilir, çünkü düşük seviyelerden gelen toparlanma şu ana kadar “V şeklinde” bir iyileşme olmuştur.

Buradan herhangi bir düşüş, bu modelden kaynaklanan gücü geçersiz kılabilir. Bu seviyeyi geçtikten sonra kripto para birimi için açık gökyüzü olduğunu ve bu seviyenin üzerinde güçlü ve sürekli bir hareket yayınlarsa yakında 800 dolara doğru bir hareket görebileceğini söylüyor.

Dün, Ethereum, Bitcoin ve altcoinlerin tümü, ETH’nin 495 $ ‘lık en yüksek seviyelere çıkması ve BTC’nin 18.600 $’ a ulaşmasının ardından birlikte toplu bir satış gördü. Görünüşe göre bu son ayağın, piyasa genelindeki yükseliş trendinin aşırı genişlemesine işaret ettiği görülmektedir.
ETH şu anki 473$’lık fiyatıyla marjinal olarak işlem görüyor. Bu, son birkaç gündür işlem gördüğü yer. Bu seviyenin üzerinde kalmaya devam edebilirse, yakında daha fazla ivme görebilir ve daha sürdürülebilir bir yükselişe girebilir. Ancak buradaki düşüş, güçlü bir şekilde yükselen piyasa yapısını tehlikeye atabilir.

Analist: “800$’a Kadar Hiçbir Engel Yok”

Analist, Ethereum‘un yakın vadede 800 dolara doğru bir hareket görmenin eşiğinde olabileceğine inanıyor. Bunun gerçekleşmesi için kripto, 495 dolar civarında duran direnci sıkıca parçalamalı.
Aşağıdaki tabloya işaret ederken,

“ETH büyük bir direnci temizliyor ve bundan sonra 800$’a kadar hiçbir engel yok” dedi.

Bitcoin şu anda Ethereum fiyat hareketine rehberlik ediyor, bu nedenle kısa vadede kripto trendlerinin büyük ölçüde BTC’ye ve 18.000$’a tepkisine bağlı olması gerekiyor.
 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Celal Mutlu
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Coin Otağ ekibinde yazarlık ile birlikte sosyal medya uzmanı olarak da rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.70
  THYAO.IS₺11.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.06
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.30