Perşembe, Şubat 25, 2021

Ethereum 2000 $ Aştı. Peki Ya Şimdi…?

Ethereum’un fiyatı, Şubat ayının başından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliyor ve ETH, şu aralar 2000 $ seviyesinde geziyor. Bununla birlikte, piyasa yükseliş yönünde istikrarlı bir şekilde her hareket ettiğinde, yatırımcılar, söz konusu momentum azaldığında bir fiyat düzeltmesinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilmeye isteklidir.

Ethereum söz konusu olduğunda, 2000 $ ‘ın üzerinde bir ATH’de fiyata ne olacağını daha net anlamak için piyasa katılımcılarının bu boğa koşusuna nasıl tepki verdiklerini anlamak önemlidir.

Herhangi bir boğa koşusu sırasında, yatırımcıların uzun vadede mi yoksa kısa vadede mi olduğuna dair genellikle çok fazla spekülasyon vardır. ATH sonrası kısa vadeli kazançlardan yararlanmak isteyen yatırımcılarda artış olduğunda, piyasanın bir düzeltme görmesi muhtemeldir. Geçmişte Ethereum’a bu gerçekleşmiş olsa da, ETH sonunda 2 bin doları geçtikten sonra aynı şey tekrarlanacak mı?

Verilere Göre…

İlginç bir şekilde, birkaç piyasa göstergesine bakmak, mevcut Ethereum piyasasının doğasını belirlerken faydalı olabilir. Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, aktif arz (1 yıl – 2 yıl) 4 yılın en düşük seviyesine geriledi ve aynı fiyat artışının habercisi olarak mevcut durumda güçlü bir yükseliş hissinin sürekli varlığına işaret ediyor.

Bununla birlikte, bu yalnızca fiyatın devam ettiği trendin devamı ile ilgili olsa da, Ethereum’un çeşitli yatırımcı ve trader demografisinde ince değişiklikler olabilir.

Glassnode’un verileri de iki ilginç gelişmeyi vurguladı. Her şeyden önce 1000’den fazla ETH tutan adres sayısı 3 yılın en düşük seviyesine tırmandı, daha küçük adreslerde (yani 0.01 ETH’nin üzerinde) tersi gerçekleşti. Ayrıca verilere göre 0,01+ ETH tutan adreslerin sayısı 12.195.952 ile ATH’ye ulaştı.

Bu ilginç bir gelişme, Ethereum’un şu anda kendisini bulduğu çok karlı piyasada büyük hesapların satışları başlatması durumunda, ETH’nin bir kez daha yükseliş trendini engelleme eğiliminde olan fiyat düzeltmelerine maruz kalacağını öne sürüyor.

Aslında, tahminen 53.848.440.762 adres, Ethereum tarihinin tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olana kadar kâr elde etti.

Kripto para biriminin genel karlılığı ve MVRV’nin oldukça yüksek olması, piyasanın oldukça fazla değerlenmeye devam ettiğini gösteriyor. Verilere göre, MVRV’nin en son bir ay önce görülen bir seviye olan basın tarihinde 3.123 olduğu gözlendi ve ardından bir fiyat düzeltmesi yapıldı.

Bu kendini tekrar edecek mi? Olumlu olarak tartışılabilir. Bununla birlikte, hodlerlar coinleri soğuk depolamada tutuyor. ETH’nin kısa vadeli pazarında elde edilebilecek ezici olumlu kazanımlara rağmen, kripto para birimi yakında 2 bin doların daha da üzerinde bir yerlerde fiyat keşfine doğru gidebilir ve ETH’nin muazzam fiyat düşüşlerine karşı bağışıklığı vardır.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,614.05dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.40
  THYAO.IS₺12.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.16
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.40