Ethereum 2.0 Güncellemesi İle İlgili Son Bilgiler Paylaşıldı

1_Ebm4Nioew1zoOuucN7IccA
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum 2.0 güncellemesi için heyecan dolu bekleyiş devam ederken, ConsenSys’de çalışmakta olan uzman araştırmacı Ben Edginton, güncellemeye ilişkin detaylı bir yazı kaleme aldı.

Ethereum 2.0

Edginton, Ethereum ekibinin Ethereum 2.0’ın güncellemelerinin tamamlanması ve kısa sürede yayınlanması için uzun süredir çalıştıklarını, güncelleme için şu anda 41.686 doğrulayıcı ve 300.000 den fazla sistem ile çalışan Prysm testnet’in sorunsuz bir şekilde ilerleyişini sürdürdüğünü açıkladı. Dahası, Edginton, büyük Lighthouse testnet’inin bir sonraki versiyonunun halka açıklanmasına da değindi.

Geliştirici, Quilt ekibinin PoS-Ethereum’un üzerinde çalışmalarına devam ettiğini ve 2. Aşama’nın sharding tasarımını gösteren bir görsel paylaştı. Görselin en heyecan verici tarafı, Vitalik Buterin’in Ethereum’un ‘işletim sistemi’ fikirlerinden türetilen, sharding’ler arasında işbirliğini sağlayacak ‘yürütme ortamları’. Bu kavramla tüm Blockchain’in bütünlüğü garanti ediliyor.

ethereum 20 güncellemesi
Ethereum 2.0 Güncellemesi Shard Detayları

Yürütme ortamları, sharding’leri birbirine geçirmeyi amaçlamaktadır. Konsepte göre, yürütme ortamları (veya Enerji Verimliliği) ayrıca sharding’lerin aktarımı sırasında herhangi bir Ethereum sızıntısını da önleyecek.

Son olarak Edgington, Ethereum 2.0 gelişiminin farklı aşamaları için açıklamalı tanımlamaları yaptı. İlk defa 2. aşaması olan Beacon Chain için bu açıklamayı yapan Edgington’ın yazısı gelecekte ağın öğelerinin bolluğunu çok ayrıntılı bir şekilde destekliyor. Geliştirici, ayrıca PegaSys’de üzerinde çalıştığı yeni Java ile yazılmış istemcinin Teku olarak adlandırılacağını açıkladı.

Ethereum 2.0 güncellemesinin 2020 yılının ortasına doğru yayınlanması planlanıyor. Ethereum ekibi tüm testleri tamamladıktan yaklaşık 3 ay sonra yeni sürümü piyasa sürme planı yapıyor. Kullanıcıların yeni sürümün yayınlanması sonrası herhangi ekstra bir işlem yapmaları gerekmeyecek.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!