Pazar, Kasım 29, 2020

Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi başarısız olma tehdidinde bulunuyor, mevduat sözleşmesinde yalnızca% 18,7’si tahsis edildi

Ethereum 2.0’ın 0 aşaması için para yatırma sözleşmesi, gerekli 524.288 ETH’nin (% 18.75) yalnızca 98.304 ETH’sini içerir. ETH yatırımcılarının ve madencilerin katılım için çok az teşviki var.

Ethereum 2.0’ın faz 0 dağıtımı 1 Aralık için planlanırken, lansman için gerçek son tarih 24 Kasım 12:00 UTC. Ethereum’un 0 aşamasını başlatmak için depozito sözleşmesinde toplam 524.288 ETH tahsis edilmesi gerekiyor. Yalnızca yedi gün kaldığında, Dune Analytics’ten gelen veriler, ileride yakın bir gecikme olabileceğini gösteriyor. Yayın anında yalnızca% 18.75 veya 98.304 ETH yatırıldı.

Eth2 koordinatörü Danny Ryan, yeterli ETH yatırılmaması durumunda mevduat sözleşmesinin adresinin yayınlanmasından sonra aşağıdakileri yayınladı

Şu anda oluşumunu tetiklemek için, 1 Aralık’tan 7 gün önce en az 16384 32-ETH doğrulayıcı yatırımı olmalıdır. Aksi takdirde, oluşum bu eşiğin karşılanmasından 7 gün sonra (ne zaman olursa olsun) tetiklenecektir.

Dune Analytics, mevduat sözleşmesine 476 tek mevduat sahibinden yalnızca 3.077 işlem yapıldığını da ortaya koyuyor. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, mevduat sözleşmesinin başlamasından bu yana biriken ETH, son günlerde önemli bir artışla istikrarlı bir şekilde artmaktadır.

6 Kasım’dan 12 Kasım’a kadar önemli bir katılım kaydedilmezken, eğilim 14 ve 15 Kasım’da 16.000’den fazla ETH sentiyle değişmiş gibi görünüyordu. Ancak,% 80’den fazlası eksik olduğu için bu yeterli olmayabilir.

Ethereum ETH

Kaynak: https://www.duneanalytics.com/hagaetc/eth2-0-deposits

Ethereum yatırımcılarının katılım eksikliğinin nedenleri

CNF tarafından bildirildiği üzere, yatırımcıların Ethereum 2.0 Beacon Chain dağıtımının bir parçası olmak için depozito sözleşmesine 32 ETH göndermesi gerekiyor. Bu şekilde, stake etme ödüllerine erişebilirler. Ancak, yatırımcı Qiao Wang tarafından ifade edildiği gibi, yatırımcı katılımını teşvik etmek için yeterli teşvikler bulunmuyor gibi görünüyor.

Bu sorun, test ağlarının piyasaya sürülmesinden bu yana Eth2’nin geliştirilmesinin bir parçasıdır. Bazı durumlarda, Ryan ve Ethereum’un diğer çekirdek üyeleri, kullandıkları müşterileri çeşitlendirmeye ve katılmaya topluluğu davet etmek zorunda kaldı. Bu nedenle, kullanıcıların potansiyel ilgisi fazla tahmin edilmiş görünüyor. Ayrıca, uzun bir gecikmeden sonra 2020’de aşama 0’a başlama baskısı nedeniyle geliştiricilerin mevduat sözleşmesini çok kısa bir süre içinde uygulamaya karar verdikleri görülüyor.

Şu anda, ETH geçen ay% 25.56 artışla 470 $ ‘dan işlem görüyor. Bir fiyat artışının temelleri güçlü olsa da, bu yüzden birçok yatırımcı, ETH’lerini en az 2 yıl boyunca “kilitli” bırakmak yerine kâr elde etmek için likiditeye sahip olmayı tercih ediyor olabilir.

Ek olarak, Ethereum madencilerinin Eth2 ile ilgili çekinceleri var gibi görünüyor. Ethereum’un mucidi Vitalik Buterin, ağın geleceğinin madencileri desteklemediğini zaten belirtti. Bu nedenle, bu sektörün mevduat sözleşmesine ETH göndermekten kaçınması mantıklı görünüyor. Bir madenci şunları söyledi:

Bir çoğumuz ETH madencisi hisseli değil, çünkü bu ETH madenciliğinin sonunu hızlandırmak anlamına geliyor. Yani, bizim tarafımızdan kazık değil, epey bir şey söylüyoruz.

Ancak katılımı artırmak için bazı çözümler önerilmiştir. Örneğin, bir yEarn geliştiricisi, küçük yatırımcıların katılmasına izin vermek için bir ETH 2.0 doğrulayıcı kasası oluşturmayı önerdi. Darma Capital, yatırımcıların yatırımın ödüllerine erişebilmeleri için, ancak stabilcoin kullanarak kredi sağlamak istiyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 17,752.32dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09