Perşembe, Ocak 21, 2021

Ethereum 2.0’da stake için yatırılan miktar 1 milyon ETH’yi aşıyor!

Ethereum 2.0 stake sözleşmesine yatırılan ETH miktarı hızla artıyor. Son rakamlar, sözleşmeye yatırılan ETH’lerin 1 milyonu aştığını gösteriyor.

Ethereum 2.0’a geçiş 1 Aralık 2020’de başlatıldı. Ethereum 2.0’ın ilk bloğu o gün oluşturuldu ve sözleşmeye ETH yatırımı yapan katılımcılar stake etme ödülleri almaya başladı. En az 32 ETH’ye sahip olan herkes, doğrudan sözleşmeye 32 ETH yatırarak doğrulayıcı olabilir ve stake ödülleri alabilir. Bununla birlikte, kripto para borsaları aracılığıyla 0.1 ETH kadar düşük bir miktarla stake etmek mümkündür. Bu durumda ETH’ler borsaya yatırılmalı ve ilgili talimatlar izlenerek kilitlenmelidir. Bir havuzda kullanıcılar tarafından yatırılan ETH’leri toplayan borsa, müşterileri adına işletmenin teknik tarafını üstleniyor. Sözleşmeye yatırılan ETH’ler en az yaklaşık iki yıllık bir süre için mevcut olmayacaktır. Borsalar bu nedenle BETH gibi sentetik çözümler geliştirdi. Sözleşmeye ETH yatıran kullanıcılar bunun yerine BETH satın alır ve onunla ticaret yapabilir.

Ethereum 2.0, Ethereum’un daha gelişmiş bir sürümüdür. Ethereum 2.0 ile Ethereum’un kapasitesinin saniyede binlerce işleme çıkarılması ve işlem hızlarının artırılması hedefleniyor. Şu anda bu kapasite saniyede yaklaşık 15 işlemdir.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,322.91dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19