Ethereum 2.0 Açıklamaları ETH Yatırımcılarının Kafasını Karıştırdı!

MakerDAO kurucusu: Ethereum kripto para piyasasının tüm değerini çekecek

Projedeki bir araştırmacıya göre, Ethereum 2.0’ın “Aşama 0” olarak adlandırılan ilk aşaması 2021’in başına kadar yayınlanamayabilir.

Reddit’teki “Bana Her Şey Sor” oturumunda Ethereum Vakfı araştırmacısı Justin Drake’e Aşama 0’ı ne zaman yayınlanacağı soruldu.

Drake, Aşama 0’ı tamamlamanın 2-3 aylık bir genel test ağı dönemi gerektireceğini ve 2-3 ay boyunca devam edecek bir hata ödül programı gerektireceğini ve bunların 2020’nin üçüncü çeyreğinde tamamlanamayacağını söyledi. Müdahale ve Aralık tatilleri gibi müdahale boşlukları nedeniyle, 2020’deki son pratik fırsat 4 ay sonra yapılabilir. Drake’e göre, mümkün olan en erken tarih, Bitcoin’in 12. yıldönümüne karşılık gelen 3 Ocak 2021 olabilir.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’den itiraz geldi. Buterin,

“Ben buna tamamen katılmıyorum ve hazır olma düzeyinden bağımsız olarak ne olursa olsun Aşama 0’ı başlatmayı tercih ediyorum.” dedi.

Ethereum 2.0, kripto para piyasasının bir bütün olarak beklediği bir Ethereum sürümüdür. Ethereum 2.0’a başarılı bir geçişin, en büyük kripto para biriminin piyasa değeri ve fiyatları üzerinde yukarı yönlü bir etkisi olabilir. Aksi takdirde, fiyatta keskin bir düşüşe neden olabilir. Ethereum 2.0 ile platformda en fazla saniyede 15’e kadar ulaşabilen işlem sayısının 2000’lere ulaşabileceği belirtiliyor.

Ethereum 2.0 beklentisi sonucunda 32 ETH’si olan insan sayısı artıyor. Bilindiği gibi, Ethereum 2.0’da stake yaparak en az 32 ETH’den faiz geliri elde edileceği açıklanmıştı. Geçtiğimiz günlerde artmış olan 32’den fazla ETH bakiyesine sahip cüzdan sayısı geçen ay 120 bini aşmıştı. Öte yandan, son kullanıcı için 32 ETH bariyerinin borsalarla aşıldığı görülmektedir. Ticaret borsaları, Ethereum 2.0 çalışırken 32 ETH barajı olmayan kullanıcılara stake hizmeti sunmaya başladı.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.