Salı, Ocak 19, 2021

Ethereum 1000 doları aştı! Kartlarda yeni bir ATH var mı?

Bitcoin’in son birkaç haftadır rekor kıran yükselişinin hemen ardından, dünyanın en büyük altcoin’i olan Ethereum’un kendi rekorunu kırmaya niyetli olduğu görülüyor. Altcoin topluluğu için karışık servetlere dikkat çeken bir yılın sonunda, ETH nihayet Şubat 2018’de dokunduğu en son seviye olan 1000 dolarlık işaretin üzerine çıktı.

Yazı yazılırken, ETH 12 saat içinde %10’un üzerinde artmıştı.

Kaynak: TradingView’de ETH / USD

Bu, altcoin için büyük bir olay, özellikle Ethereum’un 1000 $ ‘lık ihlali, 850 $ işaretini aştıktan birkaç saat sonra ortaya çıktığı için. Ergo, ETH’nin fiyatındaki artışın, belki de Bitcoin tarafından kaydedilen artış kadar katlanarak, dünyanın en büyük kripto para biriminin de geçen hafta içinde birbiri ardına direnç seviyesini düşürdüğü aşikar.

Ethereum’un fiyat hareketi, ekosistemindeki epeyce gelişmenin arkasında geldi. Ethereum’un aktif arzı 3m-6m (1d MA) sadece 5 yılın en düşük seviyesine düşmekle kalmadı, aynı zamanda hash oranı da bir ATH’ye fırladı.

Kaynak: Etherscan

İlki, Ethereum’un yatırımcıları ve tüccarları arasındaki HODLing hissiyatının gücünü vurguladığı için özellikle iyi bir işaret. Ethereum 2.0 işaret zincirinin oluşum bloğu Aralık ayı başlarında yayınlanacak ve Chicago Mercantile’ın arkasında borsa Ether Futures’ı duyururken, ETH’nin kısa vadeli fiyat hareketi konusunda iyimser olmak için iyi bir neden var.

Yazma sırasında, ETH, Ocak 2018’de en son dokunduğu seviye olan ATH’sinden% 30 daha düşüktü. Bitcoin’in bir yük treni gibi önceki ATH’sini geçmesiyle, çoğu kişi altcoin’in de aynı şeyi yapmasını bekliyor. ETH pazarındaki ivmenin ışığında, artan ilgi ve taleple birleştiğinde, Ethereum’un 2021’de en iyi risk / ödül potansiyeline sahip olduğu iddia edilebilir. Durum gerçekten buysa, kartlarda yeni bir ATH olabilir.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.08
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.22
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.43