Ethereum, Binance Coin, Cardano Fiyat Analizi | 5 Haziran

coin yorum
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) ortaya çıkıp 20.000 $’a düzeltmek yerine 100.000 $’a yükselme olasılığının daha yüksek olduğuna inanıyor. Galaxy Crypto Index raporunun Haziran baskısında McGlone, Bitcoin düzeltmesinin temelini bozmadığını ve Nisan ayına göre “daha güçlü, daha yeşil ve daha az kapsamlı” olduğunu söyledi. Bitcoin henüz talepte bir artışa tanık olmasa da, Coinshares’ten gelen veriler kripto fonlarının köşeyi döndüğünü ve iki haftalık çıkıştan sonra yatırımcıların kripto para birimine 74 milyon dolar pompaladığını gösteriyor. Ethereum (ETH) ürünleri, bunlara pompalanan 47 milyon dolar ile girişlere öncülük ediyordu. Cardano (ADA) gibi altcoinlerin her biri 3 milyon dolardan fazla giriş yaşadı.

Acemi yatırımcılar, boğa hareketinin bir sonraki ayağının başlaması için acele ediyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, bunun hızlı bir şekilde gerçekleşmesi olası değildir, çünkü son piyasa sıfırlamasından sonra, varlıkların daha zayıf ellerden daha güçlü ellere aktarılması zaman alacaktır. Elon Musk’ın tweet’lerine verilen tepkiler hala bir miktar pürüz olduğunu gösteriyor. Uzun vadeli yatırımcılar daha düşük seviyelerde biriktikçe, ancak alımlarını daha yüksek seviyelerde durdurdukları için kripto piyasası oynak kalabilir.

ETH/USDT

Ethereum 3 Haziran’da simetrik üçgenin direnç çizgisinin üzerine çıktı ancak boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın (2.895 $) üzerine çıkaramadı. Bu, kısa vadeli tüccarlardan satışları çekmiş olabilir ve fiyat bugün tekrar üçgene daldı.

Düz hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın göreceli güç endeksi (RSI), birkaç günlük konsolidasyona işaret ediyor. Çift, birkaç gün daha üçgenin içinde sıkışıp kalabilir. 50 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesine 3.362,72 $’dan ulaşabilecek bir yukarı hareketin başlangıcına işaret edecek. Tersine, üçgenin altında bir kırılma, kritik desteğin 1.728.74 dolardan yeniden test edilmesine neden olabilir.

BNB/USDT

Binance Coin’in (BNB) rahatlama rallisi, 3 Haziran’da 423,83$’da genel direncin yakınında bir duvara çarptı. Bu, ayıların bu seviyeyi savunduklarını ve boğaların üstünlük elde etmek için fiyatı bunun üzerine itmesi gerektiğini gösteriyor.

BNB/USDT çifti trend çizgisinden geri dönerse, bir kopuşla tamamlanacak ve 433 doların üzerinde kapanacak olan yükselen bir üçgen deseninin oluşumunu önerecektir. Bu yükseliş kurulumunun 586 dolarlık bir hedefi var. Düzleşen 20 günlük EMA (400 $) ve orta noktanın hemen altındaki RSI, birkaç günlük menzile bağlı eylem önerir. Ayılar fiyatı trend çizgisinin altına düşürürse bu görüş geçersiz olacaktır. Bu, 211,70 dolara bir düşüş için kapıları açabilir.

ADA/USDT

Cardano bugün 1,94 dolar direncinin hemen altından geri döndü ve ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunduklarını öne sürdü. Bununla birlikte, bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların hareketli ortalamalara düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor.

Alıcılar şimdi fiyatı genel direncin üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunacak. Başarılı olurlarsa, ADA/USDT çifti ivme kazanabilir ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.47$’a meydan okuyabilir. Alternatif olarak, ayılar fiyatı trend çizgisinin altına düşürürse, ADA/USDT çifti 1.59$’a ve ardından 1$’a düşebilir. Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, paritenin birkaç gün boyunca 1 ile 1,94 $ arasında geniş bir aralıkta işlem görebileceğini düşündürecek. Düz hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın RSI da birkaç günlük konsolidasyona işaret ediyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!