Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Cardano (ADA) Bu Hareketi Dört Gözle Bekliyor!

7 Milyar Dolarlık bir düşman,% 51 saldırısında Bitcoin'i düşürebilir mi?
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasası son birkaç gündür oldukça çalkantılıydı. Çarşamba günkü fiyat düşüşü belirgin izler bıraktı.. Piyasanın kripto lideri Bitcoin çöküşe öncülük etti ve birkaçı hariç çoğu altcoin aynı yoldan gitti.

Uzun vadeli bir porföye sahip olmak zararı önlemenin anahtarı olarak gözüküyor.

Sektördeki yatırımcılar ve diğer insanlar zaten ‘düzeltme aşamasını’ kabul ederken, piyasa iyileşme belirtileri göstermeye başladı. Yine beklendiği gibi liderlik Bitcoin tarafından alındı.

Amsterdam merkezli teknik analist Michaël van de Poppe süregelen piyasa durumu hakkında kısa süre önce, piyasaların bir daha eski düşük seviyelerine doğru ilerlemeyeceğini söyledi.

Pazar yapısının hiç değişmediği göz önüne alındığında, önümüzdeki birkaç hafta içinde buradan en olası olan şey, onu geri kazanacağımızdır.

Bitcoin geri dönebilir mi?

En son fiyat düzeltmesi, analistlerin tahmin ettiğinden çok daha derin olsa da, uzaklaştırma yapıldığında, Bitcoin’in hala bir boğa döngüsünde olduğu açıktır. Geçen yılda Mart ayında beş gün içinde yüzde 47’nin üzerinde bir düşüşe tanık olmuştuk.

Düzeltici bir hareketin sona ermesi, çizelgelerdeki devasa bir fitil ile karakterize edilir. Genellikle, haftalık kapanışın olduğu bölgede yanlamasına hareket beklenir. Analist, yukarıdaki tabloyu kullanarak Bitcoin için aynısını analiz ederek,

Haftalık bu aşamada oldukça ilginç görünüyor. Dev bir fitilimiz var ve muhtemelen burada dip inşası yapacağız.

Analist, 43.000, 46.000, 49.000 ve 54.000 seviyelerinin dünyanın en büyük kripto parası için temel direnç seviyeleri olduğunu iddia ederek, önümüzdeki haftanın uzun vadeler için oldukça “ilginç” göründüğüne işaret etti.

Bunlar geçmemiz gereken seviyeler ve bu kadar büyük bir çarpışma yaşadığımız göz önüne alındığında, burada, ani dalgaların içinden çıktığımız ani bir dürtü dalgasının içinde olma ihtimalimiz yok gibi görünüyor. Dalgalanma, büyük olasılıkla menzile bağlı bir yapı olduğu için önemli ölçüde düşmelidir.

Altcoinleri neler bekliyor?

Altcoinlerin çoğu, son birkaç günde de büyük bir düşüşün kurbanı oldu. Van de Poppe altcoinler için şunları söyledi:

“Bitcoin ilerlemeyi daha da artırırsa yakında altcoinlerde nefes alacak”

Rekt Capital ile ilişkili analistin altını çizdiği gibi, Mart 2020’de Bitcoin çöktüğünde, dibe vurduktan sonra %39’dan fazla toparlandı. Son çöküşünden sonra, Bitcoin’in aynı modeli izlediği ve zaten %39’dan fazlasını toparladığı oldukça açık  olarak görünüyor. Bu altcoinler için iyi bir işaret.

Ek olarak, basın zamanında, büyük altların çoğu Bitcoin ile pozitif korelasyona sahipti. [Ethereum (+0.92), Litecoin (+0.89), XRP (+0.86), and Cardano (+0.82)]. Bu ayrıca aynı gemide olduklarını ve aynı yönde birlikte ilerlediklerini göstermiş oldu.

Aylarca azalan hakimiyetten sonra, Bitcoin son birkaç gün içinde kademeli olarak ivme kazanmaya başladı

Bitcoin’in fiyatı, yükselişe geçmeden önce 35.000 dolara düşebilir. Bununla birlikte, fiyat 42.200 dolar işaretini kırmayı başarırsa, düşüş eğilimi kısa vade için durdurulabilir gibi gözüküyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 37,302.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!