Ethereum Spot Hacmi Yine Yükselişte, Bitcoin Hacmini Aştı

ethereum
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), geçen hafta sonu piyasa satışları sırasında 2.000 doların altına düştükten sonra toparlanma yolunda. ETH’nin fiyatı şu anda 2.886 dolardan işlem görüyor ve yakında 3.000 doları aşacak gibi görünüyor. Ethereum’un spot hacimleri de piyasa öncesi düzeltme seviyelerine geri döndü ve şu anda 20 milyar doları aştı. Ethereum’Un mevcut spot hacmi, geçen ay Bitcoin hacmini aştı.

500 milyar doları aşan piyasa çöküşünden hemen önce, Ethereum büyük bir yükseliş dalgası geçirip rekor yeni bir ATH’ye ulaşmıştı, m362 neredeyse 2017’nin en yüksek seviyesinden 4 kat artış görüyordu. Ethereum’un fiyattaki son yükselişi, perakende yatırımcıları arasında artan talebinin yanı sıra, onu bir değer deposu ve bir para birimi olarak Bitcoin ile eşit gören kurumların yeni bulunan ilgisini yansıtıyor.

Son zamanlarda, JP Morgan ve Goldman Sachs, ETH için kurumsal çabayı yeniden başlattı ve her iki finans devi, Ethereum’un pazar derinliği ve Ethereum ekosisteminin sunduğu bir dizi olasılık için övgü topladı. Goldman Sachs, son piyasa raporunda, ETH’nin bir değer deposu olarak Bitcoin’i geçebileceğini öne sürdüğünü iddia etti.

Ethereum’un EIP-1559 Yükseltmesi Ağın Daha Ölçeklenebilir Olmasına Yardımcı Olabilir

Şubat ve Mart aylarının sonlarında, Ethereum ağı, birçok Defi protokolünün kullanılmasını neredeyse imkansız kılan başka bir madenci gaz ücreti sorunu tarafından vuruldu. Geliştirici topluluğu, ETH 2.0’ın tam olarak piyasaya sürülmesinden önce ağı daha ölçeklenebilir ve kullanılabilir hale getireceğine inanılan işlem işleme üzerindeki madenci tekelini kesecek olan Haziran yükseltmesi için EIP-1559 önerisini onayladı.

Artan gaz ücreti ışığında, birçok Ethereum alternatif platformu, gaz ücreti sorununun zirvesinde çok fazla ilgi gördü. ETH ağının yükseliş ivmesi, JP Morgan’ın işaret ettiği gibi piyasa derinliği nedeniyle son çöküşteki kayıplarının çoğunu geri kazanmasına yardımcı olabilir.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 2,225.84dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!