Pazar, Ocak 24, 2021

ETH Fiyatı 730 Dolar Oldu, Ethereum Almak Riskli mi ?

Tam şu anda Bitcoin’e (BTC) tüm dikkatinizi verirken eşit derecede iyi olan Ethereum’a (ETH) bakmak iyi bir fikir olacaktır. Bugün erken saatlerde, Ethereum (ETH) 730  $ ‘lık kritik seviyeleri geçti. Yazı zamanında ETH 79 milyar dolarlık piyasa değeri ile 734 dolardan işlem görüyor.

2021, kurumsal ETH alımlarının arttığı Ethereum yatırımcılarının yılı olabilir. Dahası, ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50 indirimle işlem gördüğünü düşünürsek, BTC’ye yetişmesi için yeterli gücü var. Bu parametrelere bakıldığında, ETH bu noktada yatırımcılar için en iyi risk-getiri olabilir.

730 $ ‘lık mevcut fiyatıyla yatırımcılar hala satın alabilirler $ ETH önceki ATH’sinde %50’den az fiyatında. Kimi uzmanlara göre hala düşük fiyatta.

(1) BTC ve ETH’nin tarihsel olarak ne kadar ilişkili olduğunu ve (2) BTC’nin ATH’sini nasıl geçtiğini göz önünde bulundurarak, tartışmasız şu anda kriptoda en iyi risk getirisi oluyor.

– Spencer Noon (@spencernoon)

Öte yandan, grafiklere bile bakarsak, Ethereum daha yüksek seviyelere ve daha yüksek diplere devam ediyor. Haberlerin zirvesi ile ETH, yukarı doğru her harekette çok önemli destek alıyor.

En yakın zamandaki en düşük seviyenin yeni bir yükselişle onaylandığı sonsuz sayıda yüksek zirveler görülebilir.

Bu kalıbı “Cennete Giden Merdiven” olarak görüyorum.

– The Wolf Of All Streets (@scottmelker)

Ayrıca, son üç gündeki devasa BTC boğasının ardından, ETH / BTC çifti aşırı satım bölgesine girdi. Şu anda çok önemli bir direnişte ve ileride yükseliş eğilimi olduğunu ima ediyor.

Kurumlar Yakında Gözlerini DEFİ`ye Çevirecek

Ethereum’un en büyük kalelerinden biri, blok zincirinin en büyük merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarına ev sahipliği yapmasıdır. Ethereum şu anda DeFi faaliyetinin %70’inden fazlasını kontrol ediyor. 2020 yazındaki DeFi çılgınlığı nedeniyle, ETH aynı zamanda yıl boyunca en çok işlem gören kripto varlığı olmaya devam ediyor.

Kripto piyasa uzmanı Alex Krüger, kurumların eninde sonunda gözlerini DeFi’ye çevireceğine inanıyor.

“Kurumsal yatırımcılar sonunda gözlerini DeFi’ye çevirecek. Henüz değil. Ama önemli olan ne zaman olacağı değil. O zaman fiyatlar o kadar yükselecek ki, hepiniz inanmayacaksınız. Yine de bunun 2021’de olacağını görmüyorum. Daha fazla düzenleme netliğine ihtiyacınız var ”.

Yani tam da Bitcoin’de (BTC) vahşi koşunun tadını çıkardığınız sırada, muhtemelen Ethereum fırsatını da kaçırmak istemeyeceksiniz.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,509.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39