Ethereum Classic, Tezos ve Monero fiyat analizi: 2 Ağustos

altcoin yorumları

219 milyar dolarlık piyasa değeri olan lider kripto para birimi Bitcoin, kripto para piyasasının tüm hakimiyetinin yaklaşık yüzde 65’ini elinde tutuyor ve yüzde 25’lik büyük fiyat artışı, özellikle Ethereum Classic, Tezos ve Monero piyasalarında bir altcoin yükselişini tetikledi.

Bitcoin Yükseliş Grafiği

Ethereum Classic Tezos ve Monero fiyat analizi 2 Agustos

Kaynak: CoinStats aracılığıyla BTCUSD

Ethereum Classic [ETC] Yorumu

1596369742 484 Ethereum Classic Tezos ve Monero fiyat analizi 2 Agustos

Kaynak: Trading View üzerinden ETCUSD

Sıkı ebeveyn Ethereum’a benzer şekilde, Ethereum Classic geçtiğimiz hafta büyük bir yükseliş yaşadı. Halen Mart ayı başından bu yana en yüksek fiyat noktası olan 8.22 $ ile işlem gören ETC, Bitcoin koşusunun başladığı 26 Temmuz’dan bu yana art arda yeşil mum çubukları gördü. Bu koşu, altcoin’in fiyatının yüzde 24 arttığını gördü.

Bu koşu sırasında kırılan temel direnç seviyesi 7.48 $ ‘dır ve bu da Bitcoin’in 9.000 $’ ın üzerine çıkması ve 31 Mayıs’ta 30 Nisan’da ETC’nin fiyatını iki kez aşağı çekti.

Chaikin Money Flow aracı, ETC piyasalarına net para akışının olumlu olduğunu ve geçen hafta arttığını belirtti. Şu anda 0.25 olarak değerlenen, Nisan ayının sonundan bu yana altcoin için sağlıklı bir pazar olduğunu gösteren 0’ın üzerinde seyrediyor.

1 Ağustos’ta Ethereum Vakfı üyesi Hudson Jameson tarafından belirtilen twitte, Twitter’da borsaların altcoin’in blok zinciri ile ilgili bazı sorunlar nedeniyle ETC’nin mevduat ve para çekme işlemlerini duraklatması gerekiyor.

Tezos [XTZ] Yorumu

1596369742 451 Ethereum Classic Tezos ve Monero fiyat analizi 2 Agustos

Kaynak: Trading View aracılığıyla XTZUSD

kripto para merdiveni üzerinde 14. sırada yer alan Tezos, Bitcoin boğaları tarafından da şamandı, ancak VB ile aynı derecede değil. Şu anda 3,13 $ fiyatla, XTZ piyasası bu yükseliş dönemini ters yönde başlattı. 23 Temmuz ve 27 Temmuz arasında, Bitcoin 9,200 $ ‘dan 10,200 $’ a yükseldiğinde, altcoinleri daha da yükselterek Tezos, yukarı itmeden önce 3,19 $ ‘dan 2,75 $’ a düştü.

Son dört gün içindeki dört yeşil mum, fiyatı yüzde 11.13 artışla 2.78 dolardan 3.13 dolara itti. Bu itme, XTZ’nin Nisan ve Mayıs aylarında fiyatı aşağı çeken 3.04 dolarlık direncini kırdığını gördü.

Altcoin için Nispi Güç Endeksi başlangıçta 59.75’te mevcut pozisyonuna geri dönmeden önce 60.92’den 48.25’e düştü.

eToro, kripto yatırım platformu yakında Marq Millions Ltd’yi satın almasıyla Birleşik Krallık’ta bir kripto para-banka kartı başlatacak. Sunulan birincil kripto para birimleri arasında Tezos var.

Monero [XMR]

1596369742 423 Ethereum Classic Tezos ve Monero fiyat analizi 2 Agustos

Kaynak: Trading View aracılığıyla XMRUSD

Tezos’un hemen altında yer alan kripto para piyasasında en üst sıradaki gizlilik parası Monero, ikincisine kıyasla çok daha fazla yükseliş eğiliminde. Şu anda XMR’nin Şubat 2020’den bu yana en yüksek fiyatı olan 90.34 $ ‘da fiyatlandırılıyor.

Bitcoin yükselişi Monero için stop-start olurken, fiyatı altcoin emsallerinden daha büyük bir oranda arttı. Geçtiğimiz hafta, Monero fiyat artışını% 26.25 oranında gördü, direnci 69.96 $ ‘da kırdı ve iki ay boyunca yatay işlemlerle sona erdi.

Parabolik SAR şaşırtıcı bir şekilde yükseliş sinyali veriyor çünkü noktalı çizgiler sadece para fiyatının altında değil, aynı zamanda daha da yükseliyor.

Monero, son birkaç ay içinde daha büyük karanlık ağ pazarlarında çok az kullanım gördü, suçlu varlıklar hala Bitcoin’in kıta açma-kapama rampalarını tercih ediyor. Bununla birlikte, bazı pazarlar yalnızca XMR’yi ‘kamu defterlerini gizlemek’ için kullanıyor Chainalysis.

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.