Çarşamba, Ocak 27, 2021

Esrar Satıcısı Bitcoin’de 3 Milyon Dolar Kaybetti

Bir esrar satıcısı, İrlanda Suçlu Varlıklar Bürosu tarafından ele geçirildikten sonra yaklaşık 3 milyon dolar değerinde bitcoin kaybetti. Ancak, kendisine ait olan ve şu anki fiyattan yaklaşık 200 milyon dolar değerinde olan 6.000 bitcoin deposu hala büro tarafından erişilemez durumda.

İrlandalı Yetkili Bitcoin’i Sattı

Sunday World’ün geçen hafta bildirdiğine göre, esrar satıcısı Clifton Collins, daha önce İrlanda Suçlu Varlıklar Bürosu (CAB) tarafından ele geçirilen yaklaşık 3 milyon dolar değerinde bitcoin kaybetti. Collins’in iki bitcoin deposu olduğu bildiriliyor. Büro, bir hakime kripto para birimini sattığını söylediğinde Aralık sonunda Bray Circuit Court’taki ilk, daha küçük zulaya el konulmasına rıza gösterdi.

Collins, 2005 yılı civarında tam zamanlı olarak esrar yetiştirmeye başladı. Marijuana mahsullerini yetiştirmek için Galway’deki bir ev de dahil olmak üzere İrlanda çevresinde mülkler kiraladı. Dublin’de hasat etti, paketledi ve sattı. Daha sonra geliri 2011’in sonlarında ve 2012’nin başlarında Bitcoin satın almak için kullandı. 2017’de polis onu Galway’de tutukladı, bazı bitcoinlerine el koydu ve beş yıl hapse mahkum edildi. CAB Collins’e kendi coinleri suç gelirlerinden satın alındığı için devletin bunlardan bir hak iddia etti.

CAB avukatlarına, Aralık ayı sonunda Collin’in 89 bitcoin satışından elde edilen paraya, esrar yetiştirme evlerinden elde edilen nakit ve varlıklara el koyma emri verildi.

Belirtilen açıklamada;

Collins, tutuklanmasından kısa bir süre sonra babasına 85 bitcoin içeren bir ‘anımsatıcı’ anahtarı ve başka bir 4’ün kodunu verdi.

Yargıç Alex Owens, hackleme ve kripto para biriminin fiyatındaki yüksek dalgalanma ile ilgili endişeler dile getirildikten sonra 89 bitcoin satışına izin verdi. Çavuş Pat Lynch, yargıca Collins’in bitcoinleri suç geliri olarak kabul ettiğini ve satılmasına itiraz etmediğini söyledi.

Bununla birlikte, büro hala erişime sahip olmamasına rağmen ele geçirdiğine inandığı 6.000 BTC’lik başka bir zula var. Bu zula şimdi yaklaşık 200 milyon dolar değerinde.

Collins tutuklanmasının ardından CAB’a, bilgilere erişmek için gereken bilgilerin coinleri bir kağıt parçasına karalanmış ve Galway evinde olduğunu söylediği bir oltaya gizlenmişti. CAB görevlilerini oltayı bulmaları için yönlendirdi, ancak polis onu aramaya başladığında kayıptı ve kimse nerede olduğunu bilmiyordu.

Daha sonra, çubuğun mülkte bir hırsızlık iddiası sırasında çalınması, ev sahibi evi temizledikten sonra Çin’deki bir atık yakma fırınına gönderilmesi veya başka bir şekilde yanlış yere yerleştirilmesi de dahil olmak üzere, çubuğun nerede olabileceğine dair birkaç teori ortaya çıktı. Bununla birlikte CAB, bilgisayarın ilerlemelerinin 6.000 bitcoin’e erişmelerini sağlamasının sadece bir zaman meselesi olduğuna inanıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,531.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34