Ernst & Young: Ethereum İşletmeler İçin Çok Şey Yapabilir

ethereum eth
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Yakın tarihli bir çevrim-içi seminerde, dünyanın dört bir yanındaki Big Four muhasebe şirketlerinden biri olan Ernst & Young, tüm izleyicilerine ve dinleyicilerine Ethereum blockchain ile finansal girişimleri ve diğer işletmeleri nasıl güçlendirmek istediğini açıkladı.

Ethereum’un Sunabileceği Çok Şey Var

Ethereum, dünyanın ikinci büyük kripto para birimidir. Bitcoin için birincil rakiplerden biridir, ancak 2015’te ortaya çıkmış ve nispeten yenidir. Bu nedenle, üç yıl önce Bitcoin’in sert bir çatalından sonra ortaya çıkan Litecoin’den daha genç.

Yine de bu, birçok geliştiricinin projelerini sıfırlamak için Ethereum’a dönmesini engellemedi. Ethereum’u her yerde işletmeler için çok çekici yapan şeylerden biri, akıllı sözleşmeler özelliğidir. Bu, geliştiricilerin yapay zekayı (AI) entegre eden ve kullanıcıların zevk alması için en yüksek güvenlik standartlarını uygulayan yeni projeler oluşturmalarını sağlar.

Kuşkusuz Ethereum ile elde edilecek birçok fayda var. Sorun şu ki, yıllar boyunca oldukça sıkışık ve baskılı bir hale geldi ve popülaritesi bir şekilde buna karşı çalışmayı başardı. Birçok geliştirici, üzerinde çalıştıklarını geliştirmek için Ethereum’un sunduğu özelliklere başvurdu. Bu ilk başta harikaydı, ancak şimdi çok fazla yeni coin var ve Ethereum’a bağlı olan veya ağının üzerine inşa edilen bu kripto paralar, Ethereum Blockchainini yüksek tıkanıklık seviyelerine ulaştırmayı da başarıyor.

Bu tıkanıklık, kurucu ortak Vitalik Buterin tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, artan gaz ücretleri ve aşırı yavaş trafik sağlayarak Ethereum’un “ölçeklenebilir” olmasını önledi. Ethereum’un Ethereum 2.0 olarak bilinen yeni blok zincirinin entegrasyonunun bir şekilde bu sorunu hafifleteceğini ve ETH’yi ilk günlerine geri getireceğini umuyor.

Bazı blok zincirleri, EOS (EOS) ve TRON (TRX) gibi yeni merkezi olmayan uygulamalara (dapps) insanları çekmek için Ethereum’u geçmeye başladı.

Bununla birlikte, birçok şirket Ethereum’u en çok iş sunan, ağın en üst düzey hizmetçisi olarak görmeye devam ediyor. Ernst & Young’ın düzenlediği seminer üç gün sürdü ve muhasebe şirketinin küresel blockchain yenilik lideri Paul Brody de dahil olmak üzere birçok önemli konuşmacıya yer verdi. Bir oturumda şirketin Ethereum’u daha fazla ışığa çıkarmaya çalıştığını ve gelecekteki iş girişimlerinden tüm özel blok zincirleri fikirlerini kaldırmak istediğini açıkladı.

İşleri Açık Tutmak

Brody, “bloklamada başarılı olamayacaklarını” veya “ağ efektleri yaratamayacaklarını” söyleyen özel blok zincirleri kavramını sevmiyor. Ayrıca kamu blok zincirlerinin, Forbes 500 şirketlerini bu büyüyen teknoloji çağına daha da derinleştirebilecek tek araç olduğunu açıkladı.

Bununla birlikte, bunu yapmak için, kamu blok zincirlerini çağıran şirketlerin tüm varlıklarını şeffaf bir şekilde ortaya koymaları da getirir.

Ernst & Young: Ethereum, İşletmeler İçin Çok Şey Yapabilir haberini okudunuz. Peki Ethereum’uern gçekten işletme dostu bir ağ olduğunu düşünüyor musunuz? Yorumlarda fikirlerinizi bizlere bahsedebilirsiniz!

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için değerli, yorum bırakmayı unutmayın!x
()
x