Salı, Nisan 20, 2021

EREGL, TCELL, BIMAS, SISE Hisse Yorumları ve Tavsiyeleri – (18.09.2020)

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Türk Ticaret Kanununa Eklenen Geçici Madde Süresi Uzatıldı / EREGL, TCELL ve BIMAS için olumsuz

EREGL
Tavsiye TUT
Fiyat/Hisse TRY9.31
Hedef Fiyat/Hisse TRY8.62
Getiri Potansiyeli -7%

TCELL
Tavsiye TUT
Fiyat/Hisse TRY14.35
Hedef Fiyat/Hisse TRY17.50
Getiri Potansiyeli 22%

BIMAS
Tavsiye TUT
Fiyat/Hisse TRY70.20
Hedef Fiyat/Hisse TRY54.50
Getiri Potansiyeli -22%

Türk Ticaret Kanunu’na eklenen geçici bir madde ile özel şirketlerin 30 Eylül 2020’ye kadar yapacakları nakit temettü sınırlamaları 31 Aralık’a kadar uzatıldı. Buna göre, 2020 yılında yapılacak nakit temettü ödemelerinde üç sınırlama söz konusu oldu; (i) geçmiş yıl karlarından dağıtım yapılmaması, (ii) dönem karı dağıtımının %25’i aşmaması, ve (iii) yönetim kurullarının temettü avansı kararı almaması şeklinde. Geçici maddenin süresinin uzatılmasının Ereğli (EREGL:IS), Turkcell (TCELL:IS) ve BIM (BIMAS:IS) üzerinde olumsuz etki yapmasını bekliyoruz.

 Turkcell Yönetim Kurulu henüz temettü dağıtım kararı almamakla beraber, Turkcell’in resmi dağıtım politikası %50’dir ve geçmişte daha yüksek oranlar da dağıttığı görülmüştür.

 Ereğli Yönetim Kurulu ilk olarak %120’lik dağıtıma denk gelen hisse başına brüt 1,2 TL nakit temettü kararı almış ancak sınırlama sonrası 21 Temmuz’da hisse başına 23 kuruş dağıtım yapılmıştır.

 BİM Yönetim Kurulu ilk olarak %100’lük dağıtıma denk gelen hisse başına brüt 2,0 TL nakit temettü kararı almış ancak sınırlama sonrası 15 Mayıs’ta hisse başına 50 kuruş dağıtım yapılmıştır.

SISE; Şişecam’da pay dağıtımının 1 Ekim’de yapılması planlanıyor / nötr

Tavsiye TUT
Fiyat/Hisse TRY6.40
Hedef Fiyat/Hisse TRY7.30
Getiri Potansiyeli 14%

Şişecam tarafından yapılan açıklamaya göre, Anadolu Cam, Denizli Cam, Paşabahçe Cam, Soda Sanayii ve Trakya Cam’ın devralınması suretiyle Şişecam bünyesinde birleşilmesi işlemi kapsamında pay dağıtım tarihinin 1 Ekim 2020 olması planlanıyor. Buna göre devralmaya konu edilen halka açık şirketlerin (ANACM, DENCM, SODA, TRKCM) Borsa İstanbul A.Ş.’deki son işlem günü 30 Eylül 2020 olacaktır.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺25.10
THYAO.IS₺11.60
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺14.96