EOS,XRP,DOT Analizleri 19 Ağustos 2021

bitcoin-1-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

BTC ve ETH’nin fiyat hareketinde sırasıyla %2,0 ve %2,4’lük bir düşüşün ardından, sektör Altcoinleri son kazanımlarını sürdürmek için mücadele etti. EOS %4,0, XRP %4.26 ve DOT %1.5 düşüş yaşadı.

EOS

Son günlerde yaşadığı yükselişlerin tersine %4’lük bir düşüş yaşadı. EOS, geçtiğimiz günlerde 4,82$ seviyelerinde seyir ediyor. Dün 4.77$ destek hattına düşerken 5.36$’lık direnç seviyesine tutunamadı. Ayrıca bu yaşanan düşüş’ün ardından EOS/USDT Grafiğini incelediğimizde yükseliş trendinin sürmediğini görüyoruz.

RSI 70 seviyelerinden 40 seviyelerine kadar düşüş yaşarken, alım gücününde zayıfladığını görüyoruz. Ayrıca MACD Sinyal çizgisi sınırın oldukça altında kırmızıyı gösteriyordu bizlere, EOS için sırasıyla destek seviyelerimiz 4,70$ ve 4,25$ diyebiliriz.

EOS’un tekrardan bir ralli yapabilmesi için 5.35$ üst direncini kırması gerekiyor.

eosanaliz

Ripple (XRP)

Yukarıda bahsettiğimiz şeylere benzer yorumlar yapabiliriz aslında XRP için, grafiksel olarak’ta benzerlik gösteren altcoinimizinde düşüş trendine katıldığını görebiliriz, XRP son olarak 1.4$ seviyelerini kadar görmüş ancak bu direnci kıramayıp aşayı yönde bir kırılma yaşamıştı bu kırılma sert olunca yükseliş trendinden çıkış yaptığını ve düşüş trendine başlayacakmış tarzında bir görüntü görüyoruz.

RSI seviyelerimiz buradada gelen yüksek satış baskısı ile oldukça hacim kaybederek, 75 seviyelerinden 35-40 seviyelerine kadar bir gerileme yaşadı. Hacimsel olarak’ta alım gücünün kaybolduğunu görmemiz mümkün.

Peki şuan XRP yatırımcılarını ne bekliyor, XRP şuan 1.1$ seviyelerinden işlem görüyor en kritik desteğimiz 1$ bölgesinde bulunuyor burada yaşanacak bir kırılma ile 0.8$ desteğine kadar bir gerileme mümkün olabilir, bu düşüş trendinden kurtulması için ise 1.3$ seviyelerini tekrarlamasını bekleyebiliriz.

xrpanaliz

Polkadot (DOT)

Diğer bahsettiğimiz coinlerden biraz farklı ve daha iyimser olan DOT yatırımcıları için güzel bir haberimiz var her ne kadar düşüş yaşansada tam olarak yükseliş trendi kapanmış değil. Grafiklerini incelediğimiz’de trendini koruduğunu görebiliyoruz. Şuan anlık olarak 23,84$ seviyelerinden işlem gören DOT için kritik seviyeleri inceleyelim.

DOT için en önemli destek seviyemiz 20,4$ seviyemiz buranın korunması çok büyük önem taşıyor, bu desteğimizin kaybolması yükseliş trendinden bizleri uzaklaştırabilir. Ancak şuana kadar desteğimizin oldukça başarılı çalıştığını görüyoruz. Rallimizin devamı için ise, kritik direncimiz 25$ bölgelerinde bulunuyor. 25$ bölgelerinin kırılması ihtimalinde 30$ seviyelerine kadar göz dikmesi mümkün. Ayrıca RSI’a baktığımız her ne kadar 80 seviyelerinden 45 seviyelerine bir düşüş olsada, alım gücünün tekrardan yükselme ihtimali olduğunu görüyoruz.

dotanaliz

Sizler Bu Altcoin’ler Hakkında Neler Düşünüyorsunuz, Aşağıdaki Yorumlar Kısmında Bizler İle Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster