Çarşamba, Ocak 27, 2021

EOS, Polkadot, Neo Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Bitcoin kendini 34.000 $ seviyesine geri çekmeyi başardıktan sonra, altcoin piyasası grafiklerinde hafif kazançlar kaydetti. Benzer şekilde, EOS, NEO ve DOT gibi altcoinler, piyasanın alıcıları son 24 saatte meydana gelen kayıpların bir kısmını hafiflettiğinden, baskı anında yeşil renkte yanıp sönüyordu.

Bununla birlikte, üç altcoin de karışık sinyaller verdiği ve ileriye dönük kesin bir pozisyon sağlamadığı için piyasada belirsizlik vardı.

EOS

Kaynak: EOS / USD, TradingView

Geçtiğimiz birkaç gündeki panik satışları, piyasadaki boğalar nihayet fiyatı 2,49 dolar destek seviyesinde hafifletmeden önce EOS’u %30’un üzerinde düşürdü. Ancak EOS, 2.76 $ ‘lık güçlü bir destek seviyesiyle temasa geçti ve fiyat bir kez daha biraz düştü. Alıcılar ve satıcılar arasında devam eden kontrol savaşı devam edebilir ve fiyat, önümüzdeki birkaç ticaret seansı boyunca mevcut kanalı içinde işlem yapabilir.

MACD, kırmızı çubuklar denge işaretinin altına düştükçe piyasada düşüşün azaldığını gösterdi. Yükseliş dalgası, fiyatı 2.76 $ ‘lık mevcut direncinin ötesinde artırabilir.

Öte yandan, Chaikin Para Akışı sıfırın altında sabitlendi ve EOS’a sermaye girişinin bastırıldığını gösterdi. EOS’un basın zamanı kanalı arasındaki konsolidasyon, sermaye kripto para birimine geri dönmediği sürece muhtemel görünüyordu.

Polkadot [DOT]

Kaynak: DOT / USD, TradingView

Polkadot’un aşağı yönlü spirali, alıcıların fiyatlara biraz rahatlama sağlamasıyla 7.52 dolarda durdu. Fiyat 7,52 ile 8,81 dolar arasında işlem gördüğü ve herhangi bir yönde herhangi bir kırılma belirtisi göstermediği için şimdilik hareketi oldukça belirsizdi.

Kripto para biriminin fiyatı Bollinger Bantlarının alt bandında işlem gördü ve Signal hattına doğru ilerledi. Ancak, daha geniş bir piyasa rallisi DOT’u üst banda doğru itmedikçe, fiyat Signal hattı ile alt bant arasında kalabileceğinden, yükselişin geri dönüşü kesin değildi.

Stokastik RSI, endeks aşırı alım bölgesinde bir hareket izlediği için DOT için ileriye doğru bir yol göstermede biraz daha belirleyiciydi. Endeks üst bölgeye ulaşırsa, anında direnç kırılabilir ve fiyat bir sonraki tavanı 8.81 $ ‘da test edebilir.

Neo [NEO]

Kaynak: NEO / USD, TradingView

NEO, 24.96 $ işaretinin üzerine ölçeklenemedikten sonra acil desteğine 21.28 $ ‘a düştü. Kısa vadede, göstergeler büyük ölçüde NEO’da düşüş gösterdiğinden, ivme satıcılarda kalabilir.

Göreceli Güç Endeksi tarafsız bölgeye doğru düşüyordu. Endeks yakın gelecekte aşırı satım bölgesine doğru yükselirse, acil destek seviyesi ihlal edilme tehlikesiyle karşı karşıya olabilir.

Parabolik SAR’ın noktalı işaretleri şamdanların üzerindeydi ve fiyatın düşüş eğilimini doğruladı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,173.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34