Enjin Coin (ENJ) Yorum Analizi: Hedef, Yükseliş, Fiyat Beklentileri

analiz-16

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Enjin Coin (ENJ) yorum analizimizle birlikte, Enjin Coin hedef seviyeleri, yükseliş ve fiyat beklentilerini inceleyeceğiz. Analizimiz kısa ve orta vadeli grafikler ile aktarılırken, ENJ için önemli destek ve dirençleri de kapsamaktadır. İşte Enjin Coin yorum analizimizin detayları…

Enjin Coin Hedef Fiyatı ve Yükseliş Beklentileri

enj

Enjin Coin (ENJ) teknik analizimizle birlikte, Enjin Coin’in potansiyel hedefleri ve yükseliş beklentilerini ele alacağız. Yukarıda gördüğünüz 1 günlük grafikte, Enjin Coin fiyatının yalın bir halini gözlemliyoruz. Kısaca karşımızdaki yalın fiyat hareketlerini yorumlamamız gerekirse ENJ coinin aslında güçlü yükselişler için hazır olduğunu söyleyebiliriz. Fiyat yapıları özellikle son dönemde hayli güçlü yükselişler sergilemiş gözüküyor. ENJ aynı zamanda Metaverse coinlerinin hype’ını yakaladığı için piyasadan pozitif ayrışmış. Ancak bu yükseliş dalgası Bitcoin‘in sert düşüşü ile engellenmiş. Ralli hareketinde $4.85 rakamına kadar yükselen Enjin Coin, piyasada satış dalgaları başladıktan sonra yaklaşık olarak %58 değer kaybetmiş. Bahsettiğimiz üzere bu düşüş dalgasının ana sebebi BTC’nin sert satış yemesi. Bu durum tüm altcoinler gibi ENJ coini de hayli etkilemiş. Yinede mum hareketlerini incelediğimizde sert düşüşün güçlü karşılandığını ve büyük bir iğne olarak kaldığını görebiliyoruz.

enj

Yukarıda bahsettiğimiz durumu birde analizlerimiz ile yorumlayalım. Basit bir bölge ekleyerek ENJ coini analizimize başlıyoruz…

Öncelikle bunca satış dalgasına rağmen ENJ coinin düşüşü majör destek bölgesinde son bulmuş gibi gözüküyor. Geçmiş dönemlerin majör dirençliğini üstlenen bu bölge, kırılımdan sonra alıcılar tarafından benimsenmiş gibi. Aşağı doğru sert iğnelemeler gerçekleşmiş. Fakat sonunda günlük mum kapanışları bölgenin içinde veyahut üzerinde olmuş. Basitçe söylemek gerekirse bu durumu oldukça pozitif görmeliyiz.

Majör destek bölgesinin alt bandını oluşturan $2.6 seviyesi altında günlük mum kapanışı gelmediği taktirde ENJ coinde durumlar hala pozitif seyretmekte.

Enjin Coin Yorum Analizi ve Kısa Vadeli Fiyat Hareketi

enj

ENJ yorum analizi ile birlikte Enjin Coin’in kısa vadedeki fiyat beklentilerine, potansiyel fiyat hareketlerine değineceğiz. Yukarıda gördüğünüz kısa vadeli 4 saatlik grafikte, ENJ fiyatının daha ayrıntılı analizini yorumlayacağız. Öncelikle yükselen trendimizden bahsetmek istiyoruz. Kırmızı çizgi ile belirttiğimiz bu trend yapısı majör yapıda bulunuyor ve aşağı kırılmadığı sürece grafiği pozitif etkiliyor. İlk sert düşüş dalgasında bu trend iğne ile ihlal edilmesine rağmen 4 saatlik kapanışını trend üzerinde yaptığını görüyoruz. Ondan sonraki dip ise tam olarak trendden destek almış durumda.

Aynı zamanda piyasa dinamikleri ile birlikte fiyat yapısında ikili dip formasyonu görüyoruz. Basitçe belirtmek gerekirse ENJ coin fiyatı eğer $3.2 seviyesinin üzerine çıkabilirse, sonraki hedefi yaklaşık olarak $3.9 seviyesi olacaktır. Formasyon hedefi önemlidir. Ancak piyasa durumu daha çok önemlidir. Bu fiyat hareketleri ancak piyasa sakin kaldığında sorunsuz işleyecektir diye belirtelim.

Enjin Coin (ENJ) Destek ve Dirençler

Zayıf Direnç $3.22
Güçlü Destek $2.36
0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook