Enjin Coin (ENJ) Direnci Aşacak mı?

Düşen kanalda işlem gören NFT sektörünün amiral gemisi olan ENJ için önemli kısa ve uzun vadeli destek ve direnç seviyelerini inceleyelim.
ENJ

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ENJ Günlük Grafik Yorumu

ENJ-05.15-1

Sizler için bu yazımda, NFT alanının amiral gemilerinden birisi olan ve bu konuda büyük gelişmelere imza atan Enjin Coin’in yerel varlığı olan ENJ analizi yapacağım.

Düşen bir kanalda işlem gördüğü sırada direnci kırarak yukarı yönlü hareket gerçekleştirdiğini görüyoruz. Ardından direnci destek olarak da doğrulamayı başardı. Ancak piyasadaki kötü gidişattan kaynaklı olarak bu seviyenin altına düştü. Hatta kanalın destek seviyesinin altına tasfiye iğnesi bıraktı.

Mum kapanışını kanal desteğinin üzerinde gerçekleştirmesi güçlü olduğunu gösteriyor. Yükselişin devamında ise ilk olarak 0,91 doları test edeceğini, kırılım gerçekleşirse 1,2 dolar ile karşı karşıya kalacağını düşünüyorum.

  • Günlük grafikte MA200’ün altında olduğu için düşüş trendi hala güçlü. Piyasanın genel olarak toparlanması sonucunda, ENJ’nin bu seviyenin üstüne çıkarak sektörün öncüsü olacağını düşünüyorum.
  • RSI kısa vade önce aşırı satım bölgesinden çıktı. Yükseliş için önünde geniş bir alan bulunmakta. En kötü ihtimalle yükselişin kanal direncine kadar ulaşacağını düşünüyorum.
  • MACD göstergesinin negatif bölgede bulunması bu piyasa için olağan bir durum. Ayrıca kesişim yaşanması yükselişi tetikleyebilir.
Destek Seviyeleri 0,58 0,47
Direnç Seviyeleri 0,91 1,2

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

ENJ-05.15-2

Bıraktığı tasfiye iğnesinden sonra yukarı yönlü harekete geçtiğini görüyoruz. Şu anda ise 0,76 dolardaki direncini test ediyor. Yükselişin devamında 0,87 dolar ile karşı karşıya kalacak. Hatta 1 dolarlık dirence ulaşacağını düşünüyorum.

Tekrar düşüş yaşarsa 0,62 dolara gerileyebilir. Düşüşün devamında 0,48 dolara gerileme ihtimali var.

Destek Seviyeleri 0,62 0,48 0,32
Direnç Seviyeleri 0,76 0,87 1
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster