Elon Musk’ın Kripto Para Piyasasında Yarattığı Etkiler…

Elon Musk 1
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kasım 2020’de dogecoin tweeti ile başlayıp Haziran 2021’de devam eden, tweetleriyle piyasayı sallandıran Elon Musk’ın verdiği etki büyük. Dogecoin çılgınlığıyla başlayan akım Bitcoin ile devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Tesla araba satışları için Bitcoin ödemeleri kabul etmeye başlamıştı. Tesla’nın Bitcoin ödemelerini askıya almasından sonra Bitcoin kullanıcılarının %25’inin ağdan çekildiği belirtiliyor. Net olarak ise Nisan ayından itibaren Bitcoin ağının %45’inin geri çekildiği bildirilmekte.

Bitcoin’in 33 bin dolar seviyelerine inmesi bu geri çekilmeye bağlanıyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü hack grubu Anonymous’un Elon Musk hakkında paylaştığı video dünya gündeminde üst sıralara oturdu. Bu video sonrası Elon Musk’ın manipülasyonlarının son bulduğu düşünülüyor.

Elon Musk dogecoin ile başlattığım akım sonrası bahsigeçen kripto para birimine %2000’e yakın değer kazandırmaya vesile oldu. Ardından ise Doge rakibi olarak çıkan SHIB dengeleri biraz da olsun bozdu.

Bir süredir Dogecoin hakkında açıklamalar yapmayan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde profil fotoğrafını Bitcoin logosu yaparak Bitcoin’in 2000 dolar artmasına neden olduğu düşünülüyor. Elon Musk’ın bu manipülatif hareketleri dünyada tepkiyle karşılanıyor.

Son olarak Amerika’da Musk hakkında soruşturma açılması gündeme gelmişti, konu hakkında herhangi bir gelişme sağlanamadı. Bunların üzerine Anonymous’un yayınladığı videonun ise Musk’ı durduracağı düşünülüyor, bunu ise zamanla göreceğiz.

Bitcoin’in Mayıs ortasında başlayan düşüşü sürüyor, 40 bin dolar direncini aşmasıyla birlikte yükselişin kaçınılmaz olduğu analistler tarafından belirtiliyor. Fakat bu durumu daha çok 15 Haziran’da yapılacak FED toplantısı kararı belirleyecek.

FED Toplantısında faiz arttırımı gibi bir karar alınırsa insanların kripto para yatırımlarını geri çekeceği düşünülüyor. İnsanların daha çok emtialara yöneleceği ve kripto paraların büyük değer kaybedeceği ihtimali var, bu aşamada Bitcoin’in 20 bin dolar civarına gerileyeceğinin zor olmayacağı belirtiliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 37,303.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!