Elon Musk SNL’den Bugüne 20 Milyar Dolar Kaybetti

tesla
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk’ın 8 Mayıs Cumartesi Gecesi canlı yayınına çıkmasından bu yana 20 milyar dolar kaybettiği bildirildi, Tesla’nın otomobiller için BTC ödemelerini durdurduğu haberi pazarlar arasında şok dalgaları göndermeye devam ediyor. Musk’ın SNL’ye çıkmasından bir gün önce 7 Mayıs’ta Tesla hisseleri 669 dolar seviyesindeydi. Bu haftadan bu yana hisse senedi %14 düşüşle 573 dolar civarında yer aldı. Forbes tahminlerine göre, bu ani düşüş Musk’ın 166 milyar dolarlık net değerinin 20 milyar dolar düşüşle 145.5 milyar dolara düştüğünü gördü. Bu haftaki %14 düşüş, Tesla hissesinin son 30 gün içindeki genel düşüş eğilimine katkıda bulunuyor. 14 Nisan’da TSLA hisseleri 784 dolar seviyesindeydi. Tradingview verilerine göre bugün 573 dolarlık fiyat bu dönemde %26.91’lik bir düşüşe işaret ediyor.

Coingecko’ya göre Musk’ın kaçışları sadece Tesla hisse senedi fiyatlarında oynaklığa neden olmuyor, Bitcoin’in fiyatı 13 Mayıs’ta BTC ödemelerini asskıya aldığında anlık düşüşle 50.000 dolara kadar düştü.

Dijital varlık kredisi sağlayıcısı Celcius Network’ün CEO’su Alex Mashinsky, kripto endüstrisinin Musk gibi arkadaşlara ihtiyaç duymadığını söyledi ve Yahoo Finance’e şunları söyledi:

Bitcoin, son on yılda %20.000.000 arttı, son on yılda en iyi performans gösteren varlık sınıfı ve sektör Elon olmadan gayet iyi gidecek.

Tesla’nın, Bitcoin’in bir kısmını satarak 300 milyon dolarlık kar elde ettiğini ve bu da Q1’in alt çizgisini önemli ölçüde iyileştirdiğini belirtti.

Ve sözlerini şöyle bitirdi:

“Bitcoin’in kesinlikle Tesla’ya ihtiyacı yok”

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!