Salı, Mart 9, 2021

Elon Musk: “Bitcoin yaygın kabulün eşiğinde”

Tesla CEO’su Elon Musk, 1 Şubat’ta Sosyal Medya uygulamasında katıldığı bir tartışmada Bitcoin’in (BTC) daha geniş bir kabulün eşiğinde olduğunu öne sürdü.

“Partiye geç kaldım ama destekçisiyim #Bitcoin.

– Elon Musk

Elon Musk Bitcoin hakkında yorum yaptı

Musk, Andressen Horowitz ve diğer önde gelen yatırımcılarla yaptığı görüşmede Bitcoin hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Tesla CEO’su 29 Ocak’ta Twitter biyografisine “Bitcoin” kelimesini ekledi ve BTC fiyatında ani yüzde 20’lik bir artışa neden oldu.

Bu olayın ardından Bitcoin yatırımcıları ve meraklıları, Musk’tan genel olarak kripto hakkında olumlu yorumlar bekliyordu.

Musk, Bitcoin ile ilgili yorum taleplerini şöyle cevapladı:

“Bence Bitcoin iyi bir şey. Ben bir destekçiyim. Bence Bitcoin geleneksel finans tarafından daha geniş bir kabulün eşiğinde.”

Öyleyse Bitcoin fiyatı neden düştü?

Musk’ın en büyük kripto para birimi hakkındaki yorumundan sonra Bitcoin fiyatı yaklaşık yüzde 3 düştü.

Bu düşüşün iki nedeni olabilir: Bazıları Musk’ın Bitcoin birikimlerini açıklamasını beklemiş olabilir veya piyasa bu açıklamayı “haberleri satma” yaklaşımıyla almış olabilir.

Cuma günü Elon Musk etkisinin ardından Bitcoin fiyatı zayıflamaya başladı. Kripto para, son 24 saatte yüzde 4’e yakın bir artış gösterdi ve yaklaşık 34.500 dolardan işlem görüyor. Yatırımcılar kısa vadede daha fazla düşüş yaşanmaması için kırılması gereken 34.500-35 bin teknik direnci yakından izliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 53,484.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.36
  THYAO.IS₺14.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.56
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.03