Elinizde Tuttuğunuz Kripto Paraya Göre Eğitim Seviyeniz!

ethereum

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

En büyük merkez bankalarının sahibi olduğu küresel finans kuruluşu Bank Of International (BIS), kripto para yatırımcılığının geleneksel finansa olan güvensizlikle alakalı olduğu düşüncesi yıkmak içini çabalıyor. BIS yaptığı açıklamada, Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan kripto para yatırımcılarının eğitim seviyelerini belirledi. Ayrıca, Amerikan dolarına güvensizliğin olmadığını da belirtti.

BIS açıklamasında şunları söyledi: “ Dijital para birimine olan bu talebin, bankacılığa olan güvenle ilgisi yoktur. Bunu bildiğimize göre, fiat para birimlerinin finans sistemine bir alternatif olduğu düşüncesini rahatlıkla yıkabiliriz.” Bank Of International tarafından yapılan bu açıklamalarında belirttiği üzere, kripto paralar bankacılığa olan güvensizlikten kaynaklanmıyor.

Yatırım Yaptığınız Dijital Paraya Göre Eğitim Seviyeniz.

Bank Of International yaptığı açıklamada, eğitim seviyeleri ile kripto yatırım seçenekleri arasında bir bağ olduğunu söylüyor. Ayrıca kripto paralara yatırım yapan kişilerin, genel eğitim oranının üzerinde olduğunu ekliyor. Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) sahiplerinin, yüksek eğitim seviyesinde olduğuna açıklamasında yer veriyor. Ayrıca Litecoin (LTC) sahiplerinin, az eğitimli olanlar olduğunu ekliyor.

Bitcoin (BTC) yatırımcıları BIS açıklamasına göre, orta eğitimli insanlardan oluşuyor. Eğitim seviyeleri açısından diğer yatırımcılardan daha eğitimli olan kripto para yatırımcıları, ortalama eğitim seviyesinin üzerinde yer alıyor. Bu yönden düşünüldüğünde, geleneksel yatırım araçlarından kripto paralara yönelimlerin çoğaldığı ve  geleneksel yatırım araçlarının güven kaybettiği düşüncesi ortaya çıkıyor.

ABD bayrağı ve Bitcoin

BIS açıklamalarının devamında, geleneksel yatırımların güven kaybetmediğini söylese de, bu pek kabul görmüş görünmüyor. Özellikle büyük şirketlerin de bu alanda faaliyete geçmesiyle beraber, büyük bir kesimin kripto paralara yatırım yapmaya başladığı görülüyor.

Kripto Paralar Geleneksel Finans İçin Bir Tehdit Mi?

BIS yayınladığı yeni raporda, kripto paraya olan bu talebin güvensizlik ile alakalı olmadığını yazıyor. Ayrıca Bitcoin ve diğer dijital paraların geleneksel finans için tehdit oluşturmadığına raporda yer veriyor. Bazı kuruluşların bu konuda büyük endişeleri bulunuyor. Özellikle bu konuya açıklık getiren BIS, çoğu kesimi rahatlatmış gibi görünüyor.

BIS ile Morgan Stanley Investmen’tan Ruchir Sharma, karşıt görüşleri savunuyorlar. BIS kripto paraların güvensizlikle alakalı olmadığını ve herhangi bir tehdit oluşturmadığını savunuyor. Sharma ise Bitcoin’in geleneksel finansa karşı olan güvensizlikten faydalanarak, daha çok talep çekeceğini söylüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster