El Salvador’un Bitcoin Atılımı Beklentiyi Karşılayamadı!

Bitcoin yine 56.000 $ 'ın üzerinde
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), Tesla’nın bilançosuna 1,5 milyar dolar değerinde BTC eklediğini duyurduğu 8 Şubat Çarşamba gününden bu yana en yüksek günlük performansına ulaştı.

En büyük kripto para birimi, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin resmi para birimi yasasını yürürlüğe koymasının ardından yüzde 11.98 artarak 37.573 dolara yükseldi. Kısacası, Orta Amerika ülkesi artık mal ve hizmetlerini BTC cinsinden fiyatlandırabilecek ve hatta vergi ödemeleri için kripto paraları kabul edebilecek.

Bu arada Bukele, Bitcoin yatırımcılarından gelir vergisi olmayacağını da açıkladı. Ayrıca Tesla CEO’su Elon Musk, endişe verici karbon ayak izi açıklamaları nedeniyle Bitcoin ödemeleri için desteği sona erdirdikten haftalar sonra, El Salvador volkanlardan gelen enerjinin kripto para birimi üretimi için kullanılacağını açıkladı.

Piyasada ayı hissi artıyor

Singapur merkezli kripto yatırım fonu Stack Fund’ın araştırma başkanı Lennard Neo’ya göre, El Salvador’un resmi olarak Bitcoin’i bir değer deposu olarak benimsemesi yeterli yükseliş etkisi yaratmadı.

Analist, Çarşamba günü Bitcoin pazarındaki yükseliş trendinin El Salvador haberlerinden sonra bile zayıf kaldığını söyledi. Popüler Korku ve Açgözlülük Endeksi “aşırı korkuya” işaret ederken, BTC/USD çiftinin yüzde 11.98 rallisi sırasında kısa pozisyonlar Bitcoin türev sözleşmelerine hakim oldu.

CME Bitcoin türevleri piyasası Çarşamba günü genellikle kısaydı. Kaynak: Ekoinometri

Ticaret faaliyetinin de zayıf göründüğünü kaydeden Neo, şunları söyledi:

Kişi başına GSYİH’sı ABD’nin yüzde 7’sinden az olan ve ekonomisi yıllardır düşüşte olan bir ülke için Bitcoin üzerinde önemli bir etki beklememeliyiz.

Jarvis Labs analisti Ben Lilly, Bitcoin’in aylardır en iyi günlük mum grafiğine ulaşmasına rağmen düşüş sürecinin devam etme riski olduğunu söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,452.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!