Diğer

  El Salvador, Arjantin ile Bitcoin Politikası Üzerine Görüşmeye Hazırlanıyor!

  • Bitcoin destekçisi başkan adayı Javier Milei, Arjantin cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimini kazanarak rakibi Sergio Massa’yı geride bıraktı.
  • Max Keiser, 20 Kasım’da El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele’ye Bitcoin ekibinin resmi bir ziyareti için Arjantin’e gitme talebini iletti.
  • Oyların neredeyse %99’u sayıldığında, Milei verilere göre oyların %55’in üzerini alarak neredeyse 3 milyon oy farkıyla önemli bir üstünlük elde etti.

  Arjantin cumhurbaşkanlığı seçiminde, Javier Milei, rakibi Sergio Massa’yı geride bırakarak zafer elde etti: El Salvador, Arjantin ile görüşmeye hazırlanıyor!

  El Salvador, Yakında Arjantin’i Ziyaret Edecek

  el-salvador-bitcoin

  Bitcoin destekçisi başkan adayı Javier Milei, Arjantin cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimini kazanarak rakibi Sergio Massa’yı geride bıraktı. MicroStrategy’nin Michael Saylor’ı, BitMEX’in Arthur Hayes’i ve Elon Musk gibi birçok Bitcoin taraftarı, Milei’yi zaferi için tebrik ettiler. El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele’nin Bitcoin danışmanı Max Keiser, ekibin Bitcoin hedefleri konusunu Javier Milei ile görüşmek üzere Arjantin’e gideceklerini söyledi.

  Max Keiser, 20 Kasım’da El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele’ye Bitcoin ekibinin resmi bir ziyareti için Arjantin’e gitme talebini iletti. Ekibin, Arjantin’in yeni Başkanı Javier Milei’yi “El Salvador’daki Cumhurbaşkanlık Sarayı’nda ağırlamaya ve Bitcoin hakkında konuşmaya” davet edeceklerini ekledi.

  Max Keiser, bir sonraki gönderisinde, Cumhurbaşkanı Nayib Bukele’nin Bitcoin Ekibi’ni Arjantin’e, barış ve ekonomik özgürlük misyonuyla yapacakları bir Bitcoin diplomatik görevi için onayladığını açıkladı. El Salvador zaten Bitcoin’u yasal bir ödeme aracı olarak benimsemiş ve halkını merkez bankalarının otoritesinden kurtarmıştır. Latin Amerika bölgesi, Bitcoin’un ulusal çapta benimsenmeye başladığı ilk yer gibi görünüyor.

  Arjantin’in yeni Başkanı Javier Milei, ülkenin merkez bankasını açıkça eleştirmiş, onu bir dolandırıcılık ve “siyasetçilerin halkı enflasyonla cezbetmek için kullandığı bir mekanizma” olarak kınamıştır. Ayrıca, Bitcoin’i, “parayı orijinal yaratıcısına, özel sektöre geri getirme” hareketi olarak görmektedir.

  Javier Milei’nin Zaferinden Sonra Bitcoin %3 Arttı

  BTC fiyatı, Arjantin’in yeni Başkanı olarak Javier Milei’nin seçilmesinden sonra %3 artarak 37.000 doların üzerine çıktı. Fiyat şu anda 37.080 dolar seviyesinde işlem görüyor, 24 saatlik en yüksek seviye ise 37.509 dolar.

  Oyların neredeyse %99’u sayıldığında, Milei verilere göre oyların %55’in üzerini alarak neredeyse 3 milyon oy farkıyla önemli bir üstünlük elde etti. Max Keiser, Milei’nin zaferinin 40.000 dolara doğru bir ralli başlatabileceğini söyledi. Büyük olayın ardından işlem hacmi arttı ve BTC fiyatında daha fazla yükseliş işaret ediyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  ABD Uzay Kuvvetleri’nden Şaşırtan Bitcoin Hamlesi: Benimsenme Öneriliyor!

  ABD Uzay Kuvvetleri'nde görevli olan bir subay, ABD Savunma Bakanlığı'na Bitcoin konusunda tavsiyelerde bulundu!

  Bitcoin Fiyatı 20 Ayın En Yüksek Seviyesinde: Kripto Rallisi Geri mi Döndü?

  Bitcoin fiyatı Pazartesi günü %5'in üzerinde artarak 41.700 doların üzerine yükseldi: Kripto para rallisi ETF beklentileriyle hızlandı!

  2024 Yılındaki Resesyon Korkuları: Bitcoin ve Altın Bu Durumda Nasıl İlerleyecek?

  Global piyasalardaki resesyon korkusu gittikçe artıyor: Olası bir resesyonda altın ve Bitcoin piyasası nasıl etkilenecek? Uzmanların görüşleri'

  Bitcoin, 41 Bin Dolar Seviyesini de Aşmayı Başardı: BTC için Sırada Ne Var?

  Bitcoin fiyatı, haftasonunda kazandığı güçle birlikte Pazartesi günü 41 bin doları da aşmayı başardı: BTC için şimdi sırada ne var?

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Chainlink (LINK) Balinaları Hangi Seviyeyi Bekliyor? Güncel LINK Analizi

  LINK coin, haftalık grafiğindeki yükseliş trendini sürdürüyor ancak 16.16 dolar direncini geçememesi durumunda düşüş hareketi öne çıkabilir. Uzun vadeli alıcılar için potansiyel bir giriş bölgesi, 9.64 - 8.772 dolar aralığı olarak belirlenmiştir. Yatırımcılar, LINK coinin kritik direnç seviyelerini dikkatlice takip etmelidirler.

  Fantom (FTM) Coin Yükselişini Kritik Desteğinden Başlatabilir! Güncel FTM Analizi

  FTM coin, 0.3574 dolar direncini geçemezse düşüş eğilimini sürdürebilir. Yatırımcılar, 0.2246 - 0.208 dolar destek seviyelerini izlemeli ve güçlü alım sinyalleri alındığında yükseliş trendine yönelebilirler.

  WOO Coin Balinaları Spot Alım Yapmak için Kritik Bölgeyi Bekliyor! Güncel WOO Analizi

  WOO coin, 0.2096 dolar üzerinde kalması halinde yükseliş potansiyeli taşıyor. Ancak, 0.1905-0.1848 dolar aralığındaki uzun vadeli spot alım bölgesi kritik bir destek olarak göze çarpıyor. Yatırımcılar, bu seviyeleri dikkatlice takip ederek stratejilerini belirlemelidirler.

  Bitcoin Düşüş Hareketini Kritik Desteğine Yapabilir! Güncel BTC Analizi

  Bitcoin, 36.700 dolar destek bölgesine yaklaşıyor. 35.500 dolar altında düşüş, 36.600 dolar üzerinde ise yükseliş beklenebilir. Ancak, 37.700 dolar direncinin aşılamaması durumunda düşüş trendi devam edebilir. Yatırımcılar belirtilen seviyeleri yakından takip etmelidir.

  AGIX Coin Yatırımcıları Spot Yatırımlar için Hangi Seviyeyi Beklemeli? Güncel AGIX Analizi

  AGIX, günlük direnç seviyesini aşarak yükseliş trendine geçebilir. Ancak düşüş durumunda belirlenen destek bölgesi önemli bir alım noktası olabilir. Yatırımcılar, stop bölgesini dikkatle izlemelidir.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  ABD Uzay Kuvvetleri’nden Şaşırtan Bitcoin Hamlesi: Benimsenme Öneriliyor!

  ABD Uzay Kuvvetleri'nde görevli olan bir subay, ABD Savunma Bakanlığı'na Bitcoin konusunda tavsiyelerde bulundu!

  Bitcoin Fiyatı 20 Ayın En Yüksek Seviyesinde: Kripto Rallisi Geri mi Döndü?

  Bitcoin fiyatı Pazartesi günü %5'in üzerinde artarak 41.700 doların üzerine yükseldi: Kripto para rallisi ETF beklentileriyle hızlandı!

  2024 Yılındaki Resesyon Korkuları: Bitcoin ve Altın Bu Durumda Nasıl İlerleyecek?

  Global piyasalardaki resesyon korkusu gittikçe artıyor: Olası bir resesyonda altın ve Bitcoin piyasası nasıl etkilenecek? Uzmanların görüşleri'