Yazı meta üstü

Ekonomist Joseph Stiglitz de Libra ‘yı Desteklemiyor

MG_1130
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Libra için Ekonomist Joseph Stiglitz şöyle diyor “Her para birimi güvene dayanır, ancak sadece aptallar Facebook kripto para birimi Libra için güven taşır.”

Ekonomist Joseph Stiglitz Libra Hakkında ne dedi?

Nobel ödüllü iktisatçı Ekonomist Joseph Stiglitz, 2 Temmuz’da yayınlanan bir makalede “her para biriminin güvene dayandığını, ancak sadece bir aptalın Facebook ’un Libra ‘sına güveneceğini” iddia ediyor.

Ekonomist Joseph Stiglitz ayrıca, Facebook ’un kripto para biriminin gölgeli bir ekonomiye misafir olabileceğinden korkuyor gibi görünüyor:

Bir Japonya Merkez Bankası yetkilisi, Facebook ’un libra ‘sının “yüksek maliyetler gerektiren finansal bir sistemde ücretsiz piggyback” olacağını ve düzenleyicilerin finansal istikrar üzerindeki etkisinden korktuğunu belirtti. Kurumun anonim bir yetkilisi de proje hakkında yorum yaptı:

Diğer dijital ödeme biçimlerinden tamamen farklı, parayı sanal dünyada çok farklı bir yere taşıyacak.

Ekonomist Joseph Stiglitz libra
libra

Libra ile Japonya da ilgileniyor

Japonya’nın merkez bankası valisi Haruhiko Kuroda, ödemelerde kripto para birimi kabulündeki artış ve finansal istikrar üzerindeki etkisinin artması için “dikkatli izlemeyi” hedeflediğini belirtti. Raporda ayrıca kullanıcılar Libra satın aldıklarında fonların ulusal para birimleri ve kısa vadeli devlet menkul kıymetlerinin bir kombinasyonunu elde etmeye çalıştığını belirtti.

Fransa ‘dan Libra ‘ya Takip

 “Mütevazı başarılı olsa bile, Libra, merkez bankalarından bu özel şirketlere para politikasının kontrolünün çoğunu devreder” dedi.  “Küresel düzenleyiciler şimdi harekete geçmezse, çok yakında çok geç olabilir.”

İngiltere Merkez Bankası valisi Mark Carney, Perşembe gecesi yıllık Mansion House. Akşam yemeğinde yaptığı konuşmada Libra’ya temkinli bir hoş geldiniz verdi.

Ancak Financial Times için yayınlanan bir makalede, Hughes, her biri projeye 10 milyon dolar koydu. Ve Libra Birliği’ne katılan şirketlerin ulus devletlerini “bozabilecek ve zayıflatılabileceklerini” söyledi.

Gelişmekte olan ekonomilerdeki yeterli insanın Libra için yerel para birimini alması durumunda. Hükümetlerin maliye politikalarını yönetme yeteneklerini tehdit edeceği konusunda uyardı.  Hughes, gelişmekte olan piyasaların yerel bankalara geçici bir yasaklama getirmesi. Ve etkileri düşünülünceye kadar para birimini kabul eden ödeme işlemcileri için.

“Libra destekçilerinin“ ademi merkeziyetçilik ”dediği şey bu. Aslında gelişmekte olan dünya merkez bankalarından. Ve çok uluslu şirketlere ve ABD Federal Rezervine ve Avrupa Merkez Bankasına doğru bir güç kayması” dedi.

Ekonomist Joseph Stiglitz libra

Hughes, Libra’nın başarılı olması halinde. Facebook ve ortaklarının, kimlik doğrulama ve hırsızlığa cevap verme gibi konularda kuralların etkili bir şekilde yazılmasının yanı sıra. Doğrulamanın tanımlanması gibi çok önemli küresel teknolojilerin geliştirilmesinde yolsuzluk yaşayacağını da ekledi.

Korkularının aşırı şişirildiğine inanan herkesin, Facebook ’un diğer yaşam yürüyüşleri üzerinde nasıl büyük bir etkiye sahip olduğunu düşünmesi gerektiğini söyledi.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver
YAZI SONU REKLAM

SABİT SOL REKLAM
SABİT SAĞ REKLAM
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!