Pazartesi, Mart 1, 2021

ECILC, DOHOL, EKGYO, KOZAA, SISE, TKFEN, VESTL Hisse Önerileri Ve Yorumları

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Cuma gününe negatif seyirle başlayan BIST-100 endeksi gün içinde de zayıf seyretti ve haftanın son işlem gününü %1.7 kayıpla 1,473 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 30.2 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 25 hisse değer kazandı, 71 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.26 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda hafif pozitif bir seyir izleniyor.

Geçen haftayı Ekim’den bu yana en sert düşüşle kapatan küresel hisse piyasaları haftaya tepki alımlarıyla başlıyor. Avrupa tarafında aşı tedarikiyle ilgili problemler devam ederken, AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, AstraZeneca’nın önceki teklife göre 9 milyon ek doz tedarik ederek, ilk çeyrek sonuna kadar 40 milyon doz dağıtabileceğini belirtti. AB’nin opsiyonlar dahil olmak üzere BioNTech-Pfizer ile 600 milyon, AstraZeneca ile 400 milyon, Sanofi-GSK ile 300 milyon, Johnson and Johnson şirketiyle 400 milyon, CureVac ile 405 milyon, Moderna ile 160 milyon doz aşı almak için sözleşmesi bulunuyor. Öte yandan ABD’de son haftalarda gündemi meşgul eden sosyal medya spekülasyonu devam ediyor. Geçtiğimiz hafta GameStop, AMC, Nokia gibi şirketlerde yapılan organize alımlarla hisselerde açık pozisyonlar köşeye sıkıştırılmış ve fiyatlarda ciddi yükselişler görülmüştü. Bu alımların organize edildiği forumlarda bu kez gümüş ön plana çıktı. Son 4 günde gümüş fiyatları %15 değer kazandı. Yukarıda adı geçen şirket hisselerinin aksine gümüşte temel olarak yükselişi destekleyen faktörlerin var oluşu, bu hareketin bir süre daha devam edebileceğine işaret ediyor ancak hisse piyasalarından çok daha yüksek likiditeye sahip bu piyasada aynı oranda yükseliş görmemiz çok kolay değil. Yine de yurtdışındaki bu hareket ile BİST’te işlem gören gümüş yatırım fonunda da hareketlilik izlenebilir. Bu haftaya Çin’de açıklanan PMI verileriyle başlıyoruz. Caixin PMI imalat endeksi beklentilerin altında kalmasına rağmen halen büyüme bölgesine olması sebebiyle piyasaları çok etkilemedi. Bugün Türkiye, Avrupa ve ABD’de de PMI verileri takip edilecek. Öte yandan içeride bugün yapılacak kabine toplantısı da özellikle salgınla mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamaların gidişatı açısından önemli olacak. Bu hafta TSKB, Akbank, Tofaş Oto ve Yapı Kredi Bankası’nın finansalları bekleniyor.

BIST-100 endeksinin güne alımlarla başlamasını bekliyoruz. Yurtdışı piyasalardaki tepki yükselişi ile kurdaki gerileme gün içinde alımları destekleyebilir. Bu aşamada 1,500-1,525 ve 1,550 direnç seviyeleri iken 1,500 yükselişin devamı açısından referans seviye olarak takip edilebilir. 1,460-1,430 ise destek seviyeleri olarak izlenmelidir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne alımlarla başlamasını bekliyoruz. Yurtdışı piyasalardaki tepki yükselişi ile kurdaki gerileme gün içinde alımları destekleyebilir.
 Bu aşamada 1,500-1,525 ve 1,550 direnç seviyeleri iken 1,500 yükselişin devamı açısından referans seviye olarak takip edilebilir. 1,460-1,430 ise destek seviyeleri olarak izlenmelidir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından aşağı yönlü hareketin devamını görmemiz halinde 1.560 seviyesini destek ve kısa vadeli işlemler için zarar-kes seviyesi olarak takip ediyor olacağız. 1.560 altında satışların hızlanması ve 1.530 seviyelerine doğru geri çekilmeler beklenebilir.
 Olası yukarı yönlü hareketlerde ise 1.600 – 1.612 ve 1.620 seviyeleri direnç olarak izlenebilir. Yukarı yönlü hareketin tekrar ivmelenmesi için 1.620 üzerinde kalıcılık sağlanması gerektiğini düşünüyoruz.

ECILC, DOHOL, EKGYO, KOZAA, SISE, TKFEN, VESTL

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (1.02.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.32
THYAO.IS₺13.76
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.12
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.17