Pazar, Şubat 28, 2021

ECB Başkanı Lagarde, Kripto Paralar Hakkında Önemli Açıklamalar Yaptı!

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde’nin bitcoin hakkındaki son sözlerine yanıt veren yatırım şirketi Tressis’in baş ekonomisti, Lagarde’in ima ettiği şeyin kripto para düzenlemesi için “çirkin” ve “tehlikeli” olduğunu söyledi.

Ekonomist, Hükümetlerin Sıkı Uygulamalardan Memnun Olacağını Söyledi

Tressis Gestion’da fon yöneticisi ve baş ekonomist olan Daniel Lacalle, Pazar günü NTD Business ile yaptığı röportajda Christine Lagarde’nin bitcoin ve kripto düzenlemesi hakkındaki son sözleri hakkında yorum yaptı. Tressis Gestion, İspanya’daki müşterilere yatırım yönetimi, finansal planlama, yatırım stratejileri ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

“Açıkçası, Bayan Lagarde, kripto para birimleriyle ilgili mevzuatı uygulama gücüne sahip değil” diye başladı. Ancak ekonomist, ECB başkanının “Avrupa’da önemli bir ses ve finans dünyasında çok önemli bir biri olduğunu kabul etti. ”

Lacalle, “çok sayıda hükümetin kripto para birimleri üzerinde katı düzenlemeler uygulamaktan çok mutlu olacağına” inanıyor ve bunun “Temelde, çünkü gördüğümüz gibi, kripto para birimleri merkez bankalarının çok agresif bir politikasına bir yanıt olarak çarpıcı bir şekilde yükseliyor.” “Avrupa Merkez Bankası muhtemelen hepsinden daha agresif para politikasını uygulayan bankadır” diyerek, “Bilançosu zaten Euro bölgesinin GSYİH’sinin %61’i, örneğin Fed’inki yaklaşık %34’tür. Ekonomist, şöyle ayrıntılandırdı:

Merkez bankaları paranın yaratılmasında rekabeti sevmezler ve açıkçası kripto para birimleri rekabettir ve bu agresif para politikalarının bir sonucudur.

Lagarde’in Bitcoin Hakkındaki Açıklamaları ‘Son Derece Tehlikeli’ ve ‘Çirkin’

Lacalle, düzenlemelerin kripto yatırımcılarını nasıl etkileyeceği sorulduğunda, “şeffaflığı kolaylaştırmak için düzenlemenin fena olmadığını” ve küçük yatırımcılar için kripto varlıklarına erişimi iyileştirdiğini vurguladı. “Şeffaflık düzeyini, likiditeyi ve bir varlığın kullanılabilirliğini” iyileştiren düzenlemeler için “Sorun değil” dedi.

Ancak iktisatçı uyardı: “Bence buradaki düzenlemelerden bahsettiklerinde sorun daha çok müdahale veya yasaklama, tam bir yasaklama ima ediyor. Örneğin, bazı ekonomilerde gördüğümüz gibi, Bitcoin veya Ethereum veya diğer kripto para birimlerini satın almak için finansal önlemler kullanma olasılığını yasaklamak. Bunun tehlikeli bir yol olduğunu düşünüyorum. “Fon yöneticisi konuşmanın devamında:

Bir merkez bankasının başkanının, kripto para birimlerine yatırım yapanların neredeyse tamamının bazı şekillerde kara para aklama faaliyetlerini gizlemeye çalıştığını ima etmesi son derece tehlikeli olduğunu düşünüyorum.

“Küresel olarak kara para aklamanın büyük çoğunluğunun fiat para birimlerinde, özellikle ABD doları ve euro cinsinden yapıldığını bildiğimizde, bu kesinlikle rezil bir durum” dedi.

Lagarde ayrıca, bitcoin’in “bazı komik işler ve bazı ilginç ve tamamen kınanacak kara para aklama faaliyetleri yürüten oldukça spekülatif bir varlık” olduğunu söyledi.

ECB başkanının sözlerine yanıt veren Lacalle, “Bir merkez bankası başkanının veya bir merkez bankasının yöneticisinin, ister Amerikan doları, ister yuan, ister yen olsun, bunun kınanacağını ve tüm para birimini kınadığını söylediğini duymuyorsunuz. , euro, her neyse, çünkü o para birimini kullananların küçük bir kısmı onu kara para aklama amacıyla kullanıyor olabilir. “Üstelik şunu da iddia etti:

Kara para aklama ve Bitcoin veya kara para aklama ve kripto para birimlerinin bir ve aynı olduğu eşdeğerini yapamazsınız. Bunun çok olumsuz olduğunu ve kesinlikle doğru olmadığını düşünüyorum.

Başkanın yaptığı açıklama kripto sektöründe büyük yankı uyandırdı

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 44,779.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98