dYdX (DYDX) Fiyat Analizi: Düşen Trendi Kırdı mı?

analiz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz sene Çin’in kripto paraları yasaklamasından sonra oluşan risklere karşı büyük yatırımcılar, merkezi olmayan finans sektörüne akın etmeye başladı. Bu sayede DeFi platformlarında beklenmedik yükselişler görüldü. Verilere göre Çinli balinaların en çok giriş yaptığı merkeziyetsiz finans platformu dYdX oldu. Hatta en büyük hacme sahip Uniswap’ı geride bırakarak ilk sıraya yerleştiği dönemler de oldu. Ancak son zamanlarda düşen bir trendde işlem gören bu altcoin, bu trendi tersine çevirebilecek mi? İnceleyelim.

dYdX İçin Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

DYDX-02.10-1

Geçen senenin eylül ayında 27,85 dolar ile ATH yapan dYdX fiyatı, bu seviyenin yaklaşık yüzde 71 aşağısında işlem görüyor. Ancak son günlerde korkunun dağılmasıyla birlikte piyasada hareketlilik görüldü. Altcoin bunu fırsata çevirdi ve düşen trendini sonunda kırmayı başardı. Her ne kadar bu olumlu bir haber de olsa, önünde kırması gereken güçlü dirençleri var.

Direnç ve destek bölgelerinden bahsedecek olursak, 5 dolar seviyesinin dip noktası olduğunu ve oradan çok güçlü bir tepki almadığını görüyoruz. Az önce söylediğimiz gibi, trendin kırılmasından kaynaklı olarak önündeki direnci de kırdı ve direncini destek olarak da doğrulamayı başardı. Yazının yazıldığı sırada 7,4 dolar seviyesi bir destek görevi görüyor. Önündeki önemli dirençleri ise sırasıyla 8,8-10-11,2 dolar seviyeleridir. Olası bir boğa sezonunda 21 dolar ile 30 dolar seviyelerini görmemiz oldukça mümkün görünüyor.

Çanak Kulp Formasyonu mu Oluşuyor?

DYDX-02.10-2

Ocak ayında yaşanan düşüşten sonra dip yaptığını ve tepki aldığını söylemiştik. Ardından düşen trendi kırıp önündeki ilk direnci de destek olarak doğrulamıştı. Buradan yola çıkarak, doğruladığı desteğe (sarı çizgi) tekrar bir geri dönüş yaparak çanak kulp formasyonunu tamamlayabilir. Bu sayede yeni yüksek hedefler belirleyebiliriz. Çanak kulp formasyonuna göre 11,5 dolar civarını hedeflememiz mümkün görünüyor.

DYDX, merkeziyetsiz finans alanında ilk sıralara yerleştiğinde çok fazla ilgiyi üzerine çekmişti. Ancak bu ilgiden gelen fiyat artışı da uzun sürmedi sadece 2 haftalık bir ralliye şahit olduk. Çin tarafından çıkan olumsuz haberlerden kaynaklı olarak piyasada düşüş kaydedildiği için bu bahsettiğimiz altcoinde büyük ölçüde düştü. Bu senenin başında Çinli balinaların buraya akın etmesi bekleniyordu ama bu gerçekleşmedi. Bu yıl devletler tarafından kısıtlamalar gelmeye başlarsa yatırımcılar, DeFi sektörüne ilgi göstereceği için yükselişler kaçınılmaz olabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster