DXY Fed Konuşması Öncesi Yönünü Yukarı Çevirdi! Dolar için MACD AL Konumuna Geçti! İşte detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Fed Başkanı Jerome Powell’ın Kongrede yapacağı konuşma öncesinde dolar endeksi (DXY) yönünü yukarı çevirdi. DXY günü 5 haftalık AO’sı 93,00 üzerinde kapattıktan sonra, bu sabah artı yönde bulunuyor . DXY’de 93,00-93,90 bandı dışındaki hareketler orta vadeli yön açısından sinyal verebilir. DXY’de yukarı yönlü hareketin de etkisi ile Dolar /TL kuru dün 7,60 direnci üzerinde harekete başladı.

Son iki haftadır yukarı yönde ivmelenmenin arttığı kurda, bir önceki hafta 7,50’nin geçilmesinin ardından dün de 7,60 direnci geçildi. Kur gün içinde 7,5589-7,6403 bandında alıcılı yönde hareket etti. Kurun kısa kısa vadeli yönde izlediğimiz 5 günlük AO’sı Cuma günü sonunda 7,5342’ye yükseldi.

Yeni haftada kısa vadeli teknik yönünde izlediğimiz 5 günlük AO’sı dün 7,58’e yükeldi. Kısa vadede 7,60-7,58 bölgesi üzerinde kapanışların devam etmesi halinde 7,70-7,78 dirençleri gündeme gelebilir.

Kurun kısa vadeli teknik göstergelerinden RSI, momentum ve stochastic alım bölgelerine doğru hareket etmektedir. Orta vadeli göstergesi MACD’de sıfır çizgisi üzerinde “AL” konumuna geçti. Veri gündeminde bugün Japonyada borsalar tatil nedeniyle kapalı olacak. ABD’den Philadelphia Fed İmalat Dışı Endeksi ve mevcut konut satışları, yurtiçinden ise tüketici güveni verileri takip edilecek..

Kaynak: Piramit Menkul Teknik Analiz Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster