Önemli Gelişme | SEC’den Bitcoin Hakkında Uyarı! | Bitcoin’e Dolandırıcılık İması…

sec
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyon (SEC), yatırımcıları Bitcoin vadeli işlemlerinin riskleri konusunda uyardı. Piyasa oynaklığı, düzenleme eksikliği ve dolandırıcılık gibi konulara dikkat çekildi.

SEC, 10 Haziran tarihli “Yatırımcı Uyarıları” bülteninde, yatırımcıların Bitcoin vadeli işlemleri alan veya satan fonlara yatırım yapmadan önce “düşünmesi” gereken kilit noktaları özetledi.

Bültende, “Yatırımcılar, Bitcoin vadeli işlem piyasasında risk alırken Bitcoin’in oldukça spekülatif bir yatırım olduğunu anlamalıdır” dedi.

SEC’den gelen Bitcoin (BTC) risk uyarısı, geçen ay gönderdiği notun devamı niteliğindeydi. Yatırımcıları “Bitcoin vadeli işlem piyasasındaki yatırım fonlarının” riskleri hakkında iki kez düşünmeleri konusunda uyardı.

Son uyarı, herhangi bir fona yapılan yatırımların risk içermesine rağmen, “Bitcoin vadeli işlemleri alan veya satan fonların diğerlerine kıyasla daha yüksek risklere sahip olabileceğini” belirtti:

Yatırımcılar, Bitcoin ve Bitcoin vadeli işlem piyasasının fiyat oynaklığının yanı sıra altta yatan Bitcoin pazarındaki düzenleme eksikliğini, dolandırıcılık veya manipülasyon potansiyelini göz önünde bulundurmalıdır.

SEC ayrıca Bitcoin fiyatının Bitcoin vadeli işlem pozisyonlarını tutan fonun değeri ile ilişkili olmadığını vurguladı. SEC’e göre bunun nedeni kısmen, fonların potansiyel olarak doğrudan “temel varlıklara” entegre edilmemiş olmasından kaynaklanlanıyor.

Bültende, “Vadeli işlem sözleşmesi fiyatları tarihe göre değişebilir ve dayanak emtianın spot fiyatından farklı olabilir” dedi.

Açıklama, ABD düzenleyicilerinin bu hafta kripto para birimi türevlerine karşı yaptığı ikinci olumsuz açıklamaydı.

Bir kullanıcı twitter’da şu tweeti yazdı:

SEC’e sahip olduğumuz için çok minnettarım, Tanrıya şükür!

8 Haziran’da Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) direktörü Dan M. Berkovitz, türevler için DeFi piyasalarının “kötü fikir” olduğuna ve “CEA kapsamında yasal olmadığına” inandığını söylemişti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 38,944.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!