Pazar, Şubat 28, 2021

“Düzenleyiciler Bitcoin’in başarısı konusunda endişelenmeli”

Goldman Sachs’ın yöneticilerinden Lloyd Blankfein, düzenleyicilerin Bitcoin’in başarısı konusunda gergin olması gerektiğini, kripto para biriminin düzenleyicilerin finansal sistemi izleme yeteneğine zarar verdiğini söyledi.

25 Ocak’ta CNBC’nin Squawk Box programında yer alan Blankfein, Bitcoin’in anonim yapısının dijital parayı yasadışı finansman için mükemmel bir seçenek haline getirdiğini öne sürdü: “Kuzey Kore’ye mi yoksa El Kaide’ye mi ödeme yapacağınızı bilmiyorsunuz.”

Yetkililer, teröristler tarafından kripto para kullanımını izlemek için blok zincirinin şeffaflığını sık sık kullanırken, Blankfein düzenleyicilerin mevcut haliyle kripto varlıklarının gelişimini nasıl tolere ettiklerini sorguladı.

Goldman Sachs yöneticisi, “Bir düzenleyici olsaydım, Bitcoin’in mevcut başarısı konusunda gergin olurdum ve bununla başa çıkmak için kendimi silahlandırırdım” dedi.

Blankfein, Bitcoin’in mevcut finansal ve düzenleyici araçlarla uyumlu hale getirilmesi için BTC’nin sunduğu temel özgürlüklerin çoğunun sınırlı olması gerektiğini öne sürdü. Öte yandan Blankfein, Bitcoin’e olan güçlü talebin anonim gizlilik özellikleri olmadan devam edip etmeyeceğinden emin değil:

Bu işe yarayacak olsa da, insanların en başta aradıkları özgürlük ve şeffaflık eksikliğine zarar verecektir. Bu, Bitcoin’in uğraşması gereken bir ikilemdir. “

Blankfein ayrıca Bitcoin’i bir değer deposu olarak eleştirerek, yüksek fiyat oynaklığını ve BTC’yi kendi kendine tutmak için gereken teknolojik okuryazarlığı vurguladı.

“Bu, bir günde yüzde 10 oynayabilen bir değer deposu ve kodu veya kartı kaybederseniz sonsuza kadar kaybedeceğiniz bir şey.”

ABD Adalet Bakanlığı, Ağustos ayında El Kaide ve İD ile ilişkili 300’den fazla cüzdandan milyonlarca dolar değerinde kripto para ele geçirdiğini duyurdu.

IRS Suç Soruşturma Başkanı Don Fort, yaptığı açıklamada, örgütün kriptoların kaynağını izleyerek terörist oluşumların mali ağlarını çökertebildiğini duyurdu.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 45,433.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98