Diğer

  Dust Saldırısı Nedir?

  Dust Saldırı

  Dust, çok küçük miktarlarda coin veya token anlamına gelmektedir. Kripto para ekonomisinde bu miktar o kadar küçüktür ki; çoğu zaman ödenecek işlem ücretinden çok küçük olduğu için gönderilmeye bile değmeyecek bir miktardır. Başka bir tanımla dust, ticareti yapılamayan, askıda kalan çok az miktardaki para değerine denmektedir. Kullanıcılarında dikkatini kolay kolay çekmeyeceğini varsayacak olursak dolandırıcılar açısından en çok tercih edilebilecek bir yöntem olduğu sonucuna varabiliriz. Bu nedenle cüzdanınızdaki hareketliliklere dikkat etmeniz gerekmektedir.

  Dust saldırısı ne kadar ileriye gidebilir:

  Dusting saldırısı, bilgisayar korsanı ya da dolandırıcılarının kişilerin özel cüzdanlarına çok küçük miktarlarda coin göndererek Bitcoin ve kripto para kullanıcılarının gizliliklerini kırmaya çalıştıkları yeni bir kötü niyetli faaliyettir. Birçok Bitcoin uzmanı, alım satım işlemlerine müdahale girişimlerine karşın gizliliklerinin gayet iyi korunduğu varsayımıyla hareket eder fakat ne yazık ki gerçekte durum bu değildir. Hatta zamanla bu dolandırıcılar daha da ileri giderek dust edilmiş cüzdanları takip ederek bu adreslerdeki kullanıcılara ve kurumlara ulaşabilir hale gelmişlerdir. Bu saldırı kripto paraların içinde ilk olarak Bitcoin ile başlayıp daha sonra pek çok kripto para birimlerine yapılabilir hale gelmiştir.

  Kripto varlıklarımızın güvenliği:

  En temel olarak cüzdanlarınızı şifrelemeniz gerekmektedir. Mail yoluyla ve telefona gelen kod yardımıyla beraber cüzdanınızda ciddi bir güvenlik duvarı örmüş olursunuz. Korunma yöntemlerinden en sağlıklı yöntemlerden ise VPN ve anti-virüs programlarını da kullanabilirsiniz. Bir çok kripto borsası bu hususlara dikkat ederken bir çoğu da bu güvenlik önlemlerini hiçe sayarak kripto paralarınız ve itibari paralarınızı riske atmaktadırlar.  O nedenle bu güvenlik destekleyici hususlara dikkat etmenizi şiddetle öneririz.

  Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Chainlink (LINK) Kritik Direnci Aştı: LINK Coin Yükselişinin Devam Etmesi için Bu Seviye Çok Kritik!

  Güncel ChainLink (LINK) analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendirdik: Yükselişin devamı için bu dirençler çok önemli!

  Bitwise, Spot Bitcoin ETF Dosyasında Yeni Bir Hamle Yaptı: Onay Alması için Etkili Olacak mı?

  Kripto varlık yöneticisi Bitwise, NYSE Arca tarafından sunulan mevcut bir spot Bitcoin ETF başvurusuna ek olarak SEC'e bir dosya gönderdi!

  HTX Borsası Hack Saldırısına Uğradı: Binlerce Ethereum (ETH) Çalındı!

  HTX olarak yeniden markalaştığını duyuran Huobi borsası, hack saldırısına uğradı; Kaybolan miktar Justin Sun tarafından açıklandı.

  Bitcoin Madenciliği, Bankacılık Sektörünü Gölgede Bırakıyor!

  Bitcoin madenciliği, diğer tüm sektörleri geride bırakarak dünyanın en sürdürülebilir enerji kaynağına sahip endüstrisi olmayı başardı!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Chainlink (LINK) Kritik Direnci Aştı: LINK Coin Yükselişinin Devam Etmesi için Bu Seviye Çok Kritik!

  Güncel ChainLink (LINK) analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendirdik: Yükselişin devamı için bu dirençler çok önemli!

  Moonbeam (GLMR) 2024 – 2030 Fiyat Tahminleri: GLMR Coin 1 Dolar Olacak mı?

  Moonbeam (GLMR) coin nedir? GLMR coin’in geleceği ne olacak? 2024 yılından 2030 yılına kadar detaylı GLMR coin tahminleri sadece COINOTAG’da!

  25 Eylül Güncel Enzyme (MLN) Fiyat Analizi: MLN Coin için Önemli Direnç Seviyeleri!

  Güncel Enzyme (MLN) coin analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendiriyoruz: MLN için kritik direnç seviyeleri!

  Aptos’un Yükselişini Sürdürmesi için Bu Direnci Kırması Gerekiyor! 25 Eylül Güncel APT Analizi!

  Güncel Aptos (APT) analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendirdik! APT coin yükselmeye devam etmesi için kritik direncin kırılması gerekiyor.

  XRP’nin Yükselişe Geçmesi için Bu Direnci Kırması Gerekiyor! Güncel XRP Fiyat Analizi!

  Güncel Ripple (XRP) analizimizde, kısa, orta ve uzun vadeli görünümleri değerlendiriyoruz: Yatırımcılar kritik XRP fiyat direncini dikkatle izlemelidir!

  Son Dakika Haber: Binance vs SEC | En Son Mahkeme Belgeleri Yaklaşan Hukuki Süreç Hakkında Işık Tutuyor

  SEC'nin Binance Holdings ve ilişkili kuruluşlarla ilgili davasındaki son gelişmeler, bu önemli davada hukuki süreçlere işbirlikçi bir yaklaşımı ortaya koyarak önemli bir adımı açığa çıkarıyor.

  CyberConnect Nedir ve CYBER Coin Nasıl Satın Alınır?

  CyberConnect ile devrim niteliğindeki Web3 tabanlı sosyal ağ paradigmalarını keşfedin ve CYBER coin'in aslında ne olduğunu öğrenin.

  DeRace (DERC) Nedir? DERC Nasıl Satın Alınır?

  DeRace Coin (DERC), merkezi olmayan bir blok zinciri platformu olan DeRace'in kripto para birimidir. Bu makalede, DeRace'in ne olduğunu, nasıl satın alınabileceğini ve daha fazlasını inceleyeceğiz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz