Blackrock: Cryptocurrency ‘Harika Bir Varlık Sınıfı’ Olabilir!

Blackrock
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock’un CEO’su, kripto para biriminden etkilendiğini ve bunun “büyük bir varlık sınıfı” olabileceğine inandığını söylüyor. Bununla birlikte, Blackrock’un kurumsal müşterilerinden portföylerinde Bitcoin bulundurma konusunda çok fazla soru almadığını söyledi.

Coinbase’in halka arzını Nasdaq’ta doğrudan listeleme yoluyla takiben, Blackrock CEO’su Larry Fink’e CNBC ile Çarşamba günü yaptığı röportajda kripto para birimi hakkındaki görüşünün değişip değişmediği soruldu. Blackrock, yönettiği 8,7 trilyon dolardan fazla varlıkla dünyanın en büyük varlık yöneticisidir.

“Hala ona hayranım” diye başladı. “Buna kaç kişinin odaklandığı beni cesaretlendiriyor. Anlatım konusunda cesaretlendirildim. Harika bir varlık sınıfı haline gelebilir. Bunun harika bir varlık sınıfı, kripto para birimi olabileceğine inanıyorum.” Ancak yönetici şunları kaydetti: “Bunun diğer para birimlerinin yerini alacağına inanmıyorum. ”

Blackrock CEO’su ayrıntılı olarak şunları söyledi:

Para birimlerinin yerine kriptoyu düşünmemiz gerektiğine inanmıyorum. Bir varlık sınıfı olarak ona hayran kaldım.

Açıkladı: “Hala izliyorum… Ona yatırım yapıyoruz… Çalışıyoruz. Bundan para kazandık.” Yine de: “Dünya çapındaki yatırımcılarımız, bu konuda çok fazla araştırmamız yok.”

Fink’e, Blackrock’un kurumsal müşterilerinin, portföylerinde bir miktar riske sahip olmakla ilgili Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında sorup sormadıkları özellikle soruldu, çünkü Coinbase’in değerlemesi de dahil olmak üzere, piyasanın odaklandığı anlatı buydu.

“Bu konuşmaları yapmıyoruz.” diye onayladı, ancak hemen “belki başka biriyle konuşuyorlardır” diye ekledi. “Mükemmel bilgiye sahip olduğumuzu önermek istemiyorum, ancak geniş tabanlı müşteri ilişkilerimiz, büyülenme dışında kriptoyla ilgili konuşmada çok az bağlantıya sahibiz.”

Ayrıca, “İklim riski konusunda yaptığımız görüşmelerin miktarı ve portföylerini nasıl yönlendirebilecekleri, görüşmenin önemli bir bileşenini oluşturuyor. Açıklar ve enflasyon riski üzerine yaptığımız konuşma, dünya çapındaki müşterilerimiz için kripto ile ilgili tüm konuşmalardan çok daha baskın.”

Blackrock yöneticisi şunları kaydetti: “Reddit ve Gamestop hakkında herhangi bir görüşmemiz olmadı ve bunun müşterilerimizle de ne anlama geldiğini ve yine de piyasaların önemli bir bileşenini temsil ediyor. İzlemesi büyüleyici.”

Sonuç olarak Fink şunları söyledi:

Bu yüzden, finansal piyasaların kripto ile ilgili gerçek, büyüyen bir bileşeni olduğuna inanıyorum. Ancak, özellikle devlet servet fonlarından, emeklilik fonlarından, emeklilik hizmetlerinden, büyük aile ofislerinden uzun vadeli yatırımlar hakkında soru soruyorsanız, kripto ile ilgili konuşma diğer konuşmalara kıyasla çok küçük bir sohbettir.

Geçen yılın Kasım ayında, Blackrock Global Sabit Gelir Yatırım Baş Sorumlusu Rick Rieder, “kripto para biriminin kalıcı olduğunu” ve Bitcoin’in altının yerini alabileceğini söyledi. Aralık ayında Fink, Bitcoin’in ABD dolarını daha az alakalı hale getirdiğini ve kripto para biriminin küresel bir pazara dönüşebileceğini belirtti. Blackrock daha sonra Şubat ayında Bitcoin’e yatırım yapmaya başladığını açıkladı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 49,388.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!