Dünyanın en büyük iş zekası şirketi Bitcoin yatırımını artırıyor!

coin yorum

MicroStrategy kurulu, Bitcoin’i (BTC) şirketin birincil rezerv varlığı haline getirmeyi planlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve borsa Komisyon açıklaması, şirketin sahip olduğu kripto para miktarını şu anda 250 milyon $ olan 21.454 BTC’nin üzerine çıkarmayı hedefliyor. Açıklamada şunlar belirtildi:

“Bitcoin, piyasa koşulları ve gelecekteki potansiyel kurtarma oranı dahil olmak üzere işletmenin Nakit Varlıklar sekmesinde ‘birincil hazine rezerv varlığı’ olarak tanımlandı. Bu yeni politikanın bir sonucu olarak, şirketin sahip olduğu Bitcoin miktarı, 11 Ağustos 2020’de açıklanan 250 milyon dolarlık yatırımın ötesine geçebilir.”

MicroStrategy’nin Nasdaq ile Karşılaştırılması. Kaynak: Ticaret Ekonomisi.

MicroStrategy CEO’su Michael J. Saylor, şirketin Bitcoin satın alma kararını açıklayan bir basın açıklamasında şunları söyledi:

“Bu yatırım, dünyanın en yaygın kullanılan kripto para birimi olan Bitcoin’in güvenilir bir değer deposu ve nakit tutmaktan daha uzun süre değer kazanma potansiyeline sahip çekici bir yatırım varlığı olduğuna olan inancımızı yansıtıyor.”

MicroStrategy bir ay önce Bitcoin’i satın aldığından beri, Nasdaq endeksinden daha iyi performans gösterdi.

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.