Dünya’nın En Büyük Bankalarından Ortaklık!

Bitcoin (BTC) 1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DBS Bank , JP Morgan ve Temasek; ödemeler, ticaret ve döviz anlaşması için yeni bir blockchain tabanlı platform oluşturmak için ortaklık kurdu.

Blockchain teknolojisi gittikçe hayatımızda yer ediniyor. Ayrıca Prof. Dr. Özgür Demirtaş tarafından devrim olarak nitelendirilen Blockchain teknolojisine talep artmaya devam ediyor. Blockchain teknolojisinin en önemli faydalarından biri sınır ötesi para transferi olarak karşımıza çıkıyor.

Kripto Para Yatırım Rehberi:Başlangıç
Blockchain Temsili Görsel

İşte bu noktada Dünya’nın önemli 3 bankası el sıkıştı ve yeni bir projeye imza attı. Partior olarak adlandırılacak şirketin, sınır ötesi ödemeler, ticaret ve para birimi anlaşmalarındaki sürtüşmeleri ve gecikme sürelerini azaltmak amacıyla blockchain teknolojisinden yararlanacağını ve ticari banka parasını dijitalleştireceği vurgulanıyor.

Anlaşmanın, bankaların küresel ödemeleri işlemeye yönelik mevcut standart yöntem yüzünden oluşan zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olacağı belirtiliyor.

Singapur Para Kurumu başkanı Sopnendu Mohanty yaptığı açıklamada, “Partior’un piyasaya sürülmesi, dijital para birimleri için küresel bir dönüm noktasıdır.” dedi.

Partior, hizmet sunumlarını diğer piyasalara ve para birimlerine genişletme niyetiyle başlangıçta Singapur merkezli bankalar arasında hem ABD doları hem de Singapur doları cinsinden akışları kolaylaştırmaya odaklanacak.

Bankaların sektöre fayda sağlamak için gerekli ölçeği oluşturmaları için platforma katılmalarını sağlayacak. Partior’un platformu, devam eden merkez bankası dijital para birimleri girişimlerini ve kullanım durumlarını tamamlayacak şekilde tasarlanacak.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için değerli, yorum bırakmayı unutmayın!x
()
x