Perşembe, Şubat 25, 2021

Dubai Hükümeti Lisanslama Kuruluşu Artık Ödemeler için Bitcoin Kabul Ediyor

Dubai’deki devlete ait bir kuruluş, hizmetleri için ödeme olarak bitcoin, ether ve tether’i kabul etmeye başladı.

Kiklabb, şirketlerin Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) zengin bir şehir ve emirlik olan Dubai’de alışveriş yapmalarına yardımcı olan bir serbest ticaret bölgesidir. Kiklabb, ticaret ve diğer lisansların yanı sıra vizeleri işleme koyar.

İşletme ayrıca Dubai’deki Port Rashid’de demirli Queen Elizabeth 2 yolcu gemisinde müşterilerine ofis alanı da kiralamaktadır. Gulf News’in 16 Şubat’ta bildirdiğine göre, hizmetler için ödemeler artık Bitcoin (BTC) ile yapılabiliyor.

Kiklabb’ın CEO’su Tasawar Ulhaq, kararın “blockchain ve fintech (finansal teknoloji) sektörlerindeki birkaç müşteriyle kripto para birimine artan ilgiye” yanıt olarak verildiğini söyledi.

Kripto bazlı ödemelerin BAE’de bir iş kurmak isteyen küresel girişimciler için daha fazla erişilebilirliğe izin verdiğini belirtti. “Bitcoin, Ethereum ve Tether’i tanımamız gerçekten an meselesiydi. Kripto para birimleri geleceğin ödeme yöntemidir ”dedi.

Kiklabb,”kripto para birimi işlemlerinin ödeme işlemleri için uluslararası ortaklarla” çalıştı. CEO, diğer devlet dairelerinin de onun izinden gideceğine inanıyor.

“BAE’de kripto para birimi ödemelerini kabul eden ilk devlete ait lisans kuruluşuyuz. Teknolojinin Orta Doğu’da hızla ilgi görmesiyle birlikte, yakın gelecekte iş yapma şeklimizi nasıl değiştirdiğini görmek için sabırsızlanıyorum ”dedi.

BAE, bu yıl devlet işlemlerinin %50’si için blockchain teknolojisini kullanmayı planlıyor. Dubai Future Foundation, rapora göre ülkenin blok zinciri ve kripto para kullanımı yoluyla 3 milyar dolardan fazla tasarruf edebileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 49,021.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.40
  THYAO.IS₺12.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.16
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.40