dolar

Dolara endeksli Stabilcoin’e olan talep artışı, ne anlama geliyor?

Kripto para pazarı Mart ayındaki Kara Perşembe düşününün, kazançların büyük bir kısmını silip süpürdüğünü gördü. Ancak devam eden tüm kaoslarda ve krizlerde mutlak galip olanlar stabilcoinler oldu. Dahası, en fazla bu olaylar yaşandığı sırada değerlenen, aynı zamanda dünyadaki kripto para ticaretinin çoğunu destekleyen, dünyanın en eski stabilcoini olan Tether (USDT) oldu.

Stabilcoin üretiminde yaşanan sürekli Tether basımlarına rağmen, USDT arzı, çöküşün ardından yeni bir rekor kırdı. Buna ek olarak, dünya çapında ekonomi COVID-19 nedeniyle bir darbe aldığından, portföyler Bitcoin’den Tether’e kaymaya başladı, bazıları dolara endeksli kripto para varlığını daha güvenli bir liman olarak ele aldı.Altcoins3 saat once Ipi talep dalgalanma ne demek Cryptocurrency piyasasi

Kaynak: Para Ölçümleri

Bu, yakın zamanda bir podcast’te CMS Holdings Müdürü ve Kurucu Ortağı Dan Matuszewski tarafından ele alınan bir konuydu . Tether’ın normal kripto dışı işletmeler için banka dışı bir dolar alternatifi olarak kullanılıp kullanılmadığına ışık tutarken, şöyle söyledi,

Tether’de bir şeylerin döndüğünü ve şirketlerin birbirlerine ödeme yaptığını düşünüyorum ve bence bu “sıfır” değil. Bence orada Tether için önemli şeyler dönüyor.”

Ona göre, bu durumda potansiyel olarak iki tip Tether sahibi var . İç para birimi kriz baskısından kaçanlar ve dolar tutabilecek, ancak potansiyel olarak tutabilecekleri varlıklara güvenmeyenler. Bu gibi senaryolarda Matuszewski, Tether’in “mükemmel bir seçenek” olduğunu savundu.

Ancak, Urgan ne cryptocurrency borsalardan sadece cüzdan saklanacak çıkarmış değil. Ya paraya bile değil. Bunun yerine, borsalarda tutuluyor.

“Bu olur bence iki nedeni vardır. Sen de biraz verim sunacak bazı değişim sebebi biri. Eğer bir yerde tutmak için gidiyoruz, banka hesabınızda bu dolar tutmak istemiyorum, ama belki bir borsa üzerinde kalsın, üzerine biraz kazanmak için gidiyoruz.”

Ancak, Tether cüzdanlarda saklanmak için tutulmuyor ve kripto para borsalarından çıkarılmıyor. Hatta para çekimleri bile yapılmıyor. Aksine, borsalarda hazırda tutuluyorlar.

“Bunun olduğunu düşündüğüm birkaç sebep var. Bunun nedenlerinden biri de size biraz verim sağlayacak bazı borsalar. Yani bir yerde tutacaksanız, bu dolarları banka hesabınızda tutmak istemezsiniz, ama belki bir miktar borsada tutabilirsiniz, sonuçta biraz kazanmayı umuyorsunuz ve hazırda dolarlarınız var.”

Dolar yatırımınızı sanal dolar satın alarak, hafta sonlarını beklemeden de önerdiğimiz borsadan yapabilirsiniz!

Yıllar boyunca, Tether, kripto para piyasasına bir rampa olarak Asya ve Avrupalı ​​tüccarlar arasında popüler bir seçim olarak ortaya çıkıyor, bu nedenle birçok kişi Tether’in bugün pazarın işleyişinin merkezinde olduğuna inanıyor.

Bununla birlikte, popülaritesine rağmen, stabilcoin, merkezileşme ve pazar manipülasyonu endişeleri de dahil olmak üzere tartışmalardan adil bir pay alıyor. Aslında, kripto-analitik platformu IntoTheBlock tarafından en son grafiklere göre, şu anda toplam Tether arzının % 28.89’unu tutan 9 balina var, 106 büyük yatırımcı dolaşımdaki toplam paraların % 27.11’ini elinde tutuyor ve bu da kripto para yatırımcılarını düşündürüyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.