Dolar FED toplantısı sonrası gazlandı! İşte Dolar endeksi ve DolarTL yorumu

Döviz Yorum Analizi
Döviz Yorum Analizi

Fed toplantısı öncesinde yukarı yönlü bir seyir izleyen ve gün içerisinde 7,4778 ve 7,5193 seviyeleri arasında hareket eden Dolar/TL kuru günü 7,5065 seviyesinden tamamladı. Fed faiz kararı ve Powell’ın açıklamaları sonrasında dolar küresel çapta dalgalı bir seyir izledi ancak ilk fiyatlamaların ardından yönünü tekrar yukarı çevirdi. Küresel dolar endeksi günü sınırlı bir yükselişle 93,23 seviyesinden kapattı.

Yurt içinde ekonomik veri akışı sakin seyrederken, Doğu Akdeniz’deki gelişmeler önemini koruyor. ABD tarafında ise bugün inşaat izinleri, konut başlangıçları ve haftalık işsizlik başvuruları takip edilecek. Sabah 08:35 itibariyle küresel dolar endeksi 93,4’lü seviyelerinden, Dolar/TL kuru ise 7,50’li seviyelerden işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Devrim Çaçal
Devrim Çaçal, uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle coinotag.com'u kurdu. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor.