döviz yorumları

Dolar Yorumları / Ziraat FX – 29.06.2020

Güncellenme Tarihi


USD/TRY: Artan koronavirüs vaka sayılarına bağlı oluşan endişeler, açıklanan son veriler beklenen toparlanmaya işaret etmesine karşın, risk iştahını baskılıyor. Dolar endeksi, DXY, %0,1 düşüşle 97,3 seviyesinde haftaya başlıyor ve gelişmekte olan ülke para birimlerinin geneline karşı dolar kısmi baskı altında bulunuyor. USD/TL kuru şu sıralar yatay ve 6,85’lerde seyretmekte. Kur 6,8630 direncinin altında kalmaya devam edebilir.

Reklam
doviz_coinotag

Bu seviyenin geçilmesi durumunda 6,8870 tepki gelebilecek direnç olarak izlenebilir. Öte yandan, aşağıda ise 6,83 destek olarak izlenebilir. Bu seviyenin altında 6,8150 hedef olarak izlenebilir. Yurt içi veri takviminde ise bugün haziran ayı ekonomik güven endeksi takip edildi.

Reklam

Buna göre endeks Mayıs ayındaki 61,7 seviyesinden Haziran ayında 73,5’e yükseldi. Bugün TSİ 12.30’da BoE Başkanı Andrew Bailey’in, TSİ 18’de San Francisco Fed Başkanı Mary Daly’nin, TSİ 22’de de New York Fed Başkanı John Williams ve IMF Başkanı Kristalina Georgieva ile New York Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen web seminerindeki konuşmaları takip edilecek. Ayrıca Almanya’da TSİ 15’de haziran ayına ilişkin öncü TÜFE, Euro Bölgesi’nde TSİ 12’de haziran ayına ilişkin tüketici güven endeksi ve TSİ 17.30’da ABD’de haziran ayına ilişkin Dallas Fed imalat sanayi aktivite endeksi izlenecek.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Dolar yatırımınızı sanal dolar satın alarak, hafta sonlarını beklemeden de önerdiğimiz borsadan yapabilirsiniz!


Döviz yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.