Salı, Ocak 26, 2021

Dolar Yorumları / Ziraat FX – 25.12.2020

USD/TRY: Aşının mutasyona uğrayan koronavirüse karşı da etkili olduğuna yönelik açıklamalarla satış baskısını üzerinden atan küresel piyasalarda iyimser hava korunuyor. Diğer yandan, piyasa Trump’ın mali teşvik paketini veto etme ihtimalini de şu aşamada fiyatlamazken, Brexit anlaşmasının yakın olduğunun gözlenmesi risk iştahını destekliyor. Dolar’ın bu sabah baskı altında kaldığını, Gelişmekte Olan Ülkeler’in de sakin bir tablo çizdiğini izliyoruz. Noel arifesi nedeniyle Almanya’da bugün işlem olmayacak. ABD ve İngiltere ise yarım gün açık kalacak.

Bu nedenle küresel piyasalardaki mevcut iyimser fiyatlamalar dar bir aralıkta sürebilir. Yurtiçinde ise bugün saat 14’teki TCMB faiz kararı odakta olacak. Beklentiler politika faizinin %15’ten %16,50’ye çıkması yönünde. TCMB’den beklentiler doğrultusunda faiz kararı gelmesi durumunda kur 7,61 desteğini kırarak 7,50 – 7,52 bölgesini hedefleyebilir. Sonraki destek ise 7,42 seviyesindeyken, olası yükselişlerde 7,69 – 7,75 ve 7,82 sıralı dirençler olarak takip edilebilir.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.58
THYAO.IS₺12.63
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.48
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.34