Pazartesi, Kasım 30, 2020

Dolar Yorumları / Ziraat FX – 17.11.2020

Başta Avrupa ve ABD olmak üzere koronavirüs tablosunun daha da kötüye gitmesine karşın yeni aşı haberi piyasalara önümüzdeki yıl için umut veriyor. Yatay seyreden Asya borsaları ve kar satışlarıyla karşılaşan ABD vadelilerine karşın petrol bu sabah yukarıda. ABD on yıllık tahvil faizi ise %0,90’nın üzerinde. Halihazırda Dolar da küresel çapta baskı altında kalmaya ediyor. Geçen hafta yaklaşık %10 düşüş kaydeden Dolar /TL’de ise kısmi tepki yükselişleri görülse de bunun kalıcı olamayacağını düşünüyoruz.

Dün Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nda “somut tedbirlerin” hayata geçirilmesi için tavsiye yönünde karar alınması sonrasında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin bugün saat 15.30’daki Kovid – 19 gündemli toplantısının kur üzerinde sınırlı bir etki yapmasını bekliyoruz. Dolar /TL’de de perşembe günkü kritik TCMB faiz kararına kadar – beklentiler politika faizinin %10,25’ten %15’e çıkması yönünde – aşağı yönlü baskı sürebilir.

Bu kapsamda, kur 50 günlük ortalamanın da geçtiği 7,86 – 7,88 direnç bölgesinin altında kalarak 7,60 seviyesini hedefleyebilir. Yurtdışı gelişmelere bakıldığında, bugün OPEC+ Ortak Bakanlar İzleme Komitesi toplantısı, ABD perakende satışlar verisi ve Fed ile ECB yetkililerinin konuşmaları öne çıkıyor.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09