Perşembe, Şubat 25, 2021

Dolar Yorumları / Ziraat FX – 17.02.2021

USD/TRY: ABD on yıllık tahvil faizindeki yükselişin risk alma iştahını azalttığını izliyoruz. Dün 10 baz puan yükseliş kaydeden ve bu sabah %1,33 seviyesini gören ABD on yıllık tahvil faizindeki hareket piyasaları bir miktar rahatsız etmiş gözüküyor. Diğer yandan, uzun vadeli faizlerdeki artış ekonomilerde canlanma beklentilerini içerdiği için risk iştahında net bir bozulma gözlemlemiyoruz. Bu kapsamda da Gelişmekte Olan Ülke para birimlerindeki mevcut baskının da sınırlı kalabileceğini düşünüyoruz.

Yaşanan belirgin düşüşlerin ardından dün de 6,89’lu seviyeleri gören ve bu sabah 7,05’lere kadar yükselen Dolar / TL’de de benzer şekilde yükselişin sınırlı olabileceğini ve kurun 7,09 direncinin altında kalabileceğini düşünüyoruz. Aşağıda ise 6,98 destek olarak izlenebilir. Yarınki TCMB faiz kararı öncesinde kur bu seviyeler arasında bant hareketi yapabilir. Bugün Fed’in son FOMC toplantısına ilişkin tutanaklar takip edilecek. Ayrıca ABD’de ocak ayına ilişkin sanayi üretimi ve perakende satışlar verileri öne çıkıyor.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺20.28
THYAO.IS₺13.07
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.46
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.57