Salı, Kasım 24, 2020

Dolar Yorumları / Ziraat FX – 16.11.2020

Küresel piyasalar haftaya pozitif bir görüntüyle başlıyorlar. Artan koronavirüs vaka sayılarına karşın ABD’de kapanma olmayacağının açıklanması, aşı iyimserliği ve Asya’da birçok ülkenin bölgesel serbest ticaret anlaşması imzalaması risk iştahındaki pozitif görüntünün arkasındaki nedenler olarak sıralanabilir. Gelişmekte Olan Ülke para birimleri de bu sabah sakin bir görüntü çiziyorlar. Yurtiçi tarafta ise ekonomideki yeni dönem fiyatlaması ile TL varlıklarda ralli havası var.

Geçen hafta yaklaşık %10 düşüş kaydeden Dolar /TL’de de perşembe günkü kritik TCMB faiz kararına kadar – beklentiler politika faizinin %10,25’ten %15’e çıkması yönünde – aşağı yönlü baskı devam edebilir. Kur, 7,75 direncinin altında kalarak 7,55 seviyesine doğru düşüş gösterebilir. Bu hafta yurtdışında ECB ve Fed yetkililerinin konuşmaları, Çin Merkez Bankası faiz kararı ve ABD perakende satışlar öne çıkıyor.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Kripto Para Hesaplayıcı

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺47.70
THYAO.IS₺11.83
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.06
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.30