Pazar, Mart 7, 2021

Dolar Yorumları / Ziraat FX – 16.02.2021

USD/TRY: Küresel piyasalarda pozitif hava sürüyor. ABD’de teşvik beklentilerinin devam ettiği ortamda aşılanma sürecinin başarılı bir şekilde ilerlemesi genel olarak piyasaları destekleyen önemli bir katalizör olarak duruyor. Ekonomilerde canlanma umutlarıyla ABD on yıllık tahvil faizi de %1,25 seviyesini görürken, bu yükseliş şu aşamada Gelişmekte Olan Ülke para birimlerinde bir baskıya yol açmadı ki uzun vadeli faizlerin artmasını sağlayan dinamik ekonomiler için de olumlu.

Bugün Almanya’da TSİ 13’te açıklanacak şubat ayına ilişkin ZEW cari durum ve beklentiler endekslerinin iyi gelmesi durumunda risk iştahındaki pozitif görüntü biraz daha belirginleşebilir. Yurtdışı piyasalardaki görüntü ve TCMB’nin sıkı duruş vurgusuyla düşüş trendini sürdüren Dolar TL de 7,0 seviyesinin altında kalarak 6,89 seviyesini hedefleyebilir. Sonraki hedef ise 6,84 civarında.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.96
THYAO.IS₺14.78
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺23.08
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.22