Salı, Kasım 24, 2020

Dolar Yorumları / Ziraat FX – 12.11.2020

Koronavirüs tablosunun kötüleştiği ortamda aşı ile ilgili daha fazla haberler beklenirken, risk alma iştahındaki azalmanın şu aşamada sınırlı kaldığını gözlemliyoruz. Gelişmekte Olan Ülke para birimleri bu sabah yatay. Bu hafta açık ara en iyi performansı sergileyen TL (bu haftalık kazanç yaklaşık %9) ise geçen ay TCMB kararı sonrasında yaşadığı kayıpların tümünü geri aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “ekonomideki yeni dönem” açıklamaları sonrası TL varlıklarda ralli yaşandı. Ülke risk primimiz (5 yıllık CDS) de 403 baz puan seviyesine kadar iyileşirken, BIST100 endeksi rekor seviyede kapattı. Şu aşamada yaşanan son gelişmeler oyun planını değiştirebilecek potansiyele sahip.

Dolayısıyla, halihazırda ciddi iskontoya sahip TL varlıklarda yabancı ilgisiyle birlikte pozitif ayrışmanın devam edebileceğini düşünüyoruz. Dolar / TL de 7,97 seviyesinin altında kalarak tekrar 7,78 desteğine kadar geri çekilebilir. Sonraki destek ise 7,72 seviyesinde. Bugün TSİ 16.30’da ABD’de ekim ayına ilişkin TÜFE verileri ve 7 Kasım haftasına ilişkin yeni işsizlik maaşı başvuruları izlenecek. Euro Bölgesi’nde ise TSİ 13’te eylül ayı sanayi üretimi verisi açıklanacak.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Kripto Para Hesaplayıcı

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺47.70
THYAO.IS₺11.83
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.06
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.30