Çarşamba, Ocak 27, 2021

Dolar Yorumları / Tacirler Yatırım – 27.11.2020

Dün 91,85 – 92,20 seviyeleri arasında dalgalanan dolar endeksi günü yatay bir şekilde kapattı. Dolar endeksindeki dalgalı seyir paralelinde dün GOÜ para birimlerinde karışık bir seyir izlenirken, Türk lirasının dolar karşısında en fazla değer kazanan gelişen ülke para birimi olduğu takip edildi. Bununla birlikte gün içerisinde 7,85 seviyesine doğru geri çekilen USDTRY paritesi günü düşüşle tamamladı. Türkiye 5 yıllık CDS primi 397,88 baz puana gerilerken, 10 yıllık tahvil faizi %12,31’e geriledi.

USDTRY paritesi bu sabah saatlerinde 7,88 seviyesinden işlem görüyor. Bu hafta içinde yeniden 8 seviyesi üzerini deneyen USDTRY paritesi, Fibonacci %50 düzeltme seviyesine ve aynı zamanda 20 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 8 – 8,05 bandında dirençle karşılaşmış ve yönünü yeniden aşağı çevirerek 8 seviyesi altına geri çekilmişti. Kısa vadeli teknik göstergeler 8 – 8,05 bandının aşılamaması ile birlikte kurdaki mevcut düşüşün sürebileceğini işarete ediyor. Teknik göstergelerin ürettikleri sinyaller doğrultusunda USDTRY paritesindeki geri çekilmenin yeniden 7,80 seviyesi altını hedef alabileceği görüşündeyiz.

Bugün yurt içinde Kasım Ekonomik Güven Endeksi ve TCMB Finansal İstikrar Raporu açıklanacak. Yurt dışı piyasalarda ise takip edilecek önemli bir veri akışı bulunmuyor.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.58
THYAO.IS₺12.63
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.48
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.34