Perşembe, Mart 4, 2021

Dolar Yorumları / Tacirler Yatırım – 20.01.2021

Dolar endeksi dün 90,40 seviyesine kadar gerilemesinin ardından günü 90,50 civarından düşüşle tamamladı ve düşüşünü ikinci güne taşıdı. Dolar endeksindeki görece zayıf seyir paralelinde gelişen ülke para birimlerinde dün alıcılı bir seyir hakimdi. Türk lirasının ise orta sıralarda yer aldığı takip edildi. Bu çerçevede dün 7,41 – 4,49 bandında işlem göre USDTRY paritesi günü 7,4661 seviyesinden sınırlı bir düşüşle tamamladı. Türkiye 5 yıllık CDS primi 332,41 baz puana gerilerken, 10 yıllık tahvil faizi ise %13,45 seviyesine indi.

USDTRY paritesi bu sabah saatlerinde 7,4715 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksi ise 90,37 seviyesinde hareket ediyor. Gelişen ülke kurlarında bu sabah saatlerinde alıcılı bir seyir olduğunu, TL’nin ise dolar karşısında yatay bir seyir izlediğini gözlemlemekteyiz. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi USDTRY paritesi kısa vadeli yükseliş kanalı bünyesindeki hareketini sürdürüyor.

Teknik göstergelerin ürettikleri sinyaller doğrultusunda USDTRY paritesinin bugün içerisinde 7,40 seviyesi üzerinde bir tutunma çabası içerisinde olabileceği ve 7,40 – 7,55 bandında işlem görebileceği görüşündeyiz.

Bugün yurt içi piyasalarda Aralık Merkezi Yönetim Borç Stoku verileri açıklanacak. Yurt dışında ise İngiltere ve Euro Bölgesinden gelecek olan Aralık ayı TÜFE verileri takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺22.54
THYAO.IS₺15.07
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.86
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.14