Perşembe, Ocak 21, 2021

Dolar Yorumları / Tacirler Yatırım – 01.12.2020

Dün gelişen ülke para birimlerinde satıcılı bir seyir hakimken, Türk lirasının en iyi performans gösteren para birimleri arasında yer alarak olumlu ayrıştığı takip edildi. TL’deki olumlu ayrışmanın etkisi ile birlikte dün 7,75 seviyesi altını test eden USDTRY paritesi düşüşünü dördüncü güne taşıdı.

USDTRY paritesi bu sabah saatlerinde 7,8285 seviyesinden işlem görüyor. Teknik görünüme baktığımızda, Fibonacci %50 düzeltme seviyesine ve aynı zamanda 20 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 8 – 8,05 bandında dirençle karşılaşan ve yönünü yeniden aşağı çeviren USDTRY paritesinin bu bölgede bir tepe oluşumu gerçekleştirdiğini görüyoruz. Dolayısı ile 8 – 8,05 bandı, yukarı yönlü hareketlerde güçlü bir direnç bölgesi olarak ön plana çıkıyor.

Kısa vadeli görünüme ise, göstergeler kurun bugün içerisinde 7,75 seviyesi üzerinde tutunabileceğinin ve gün içerisinde 7,75 – 7,90 bandında hareket edebileceğinin sinyalini veriyor.

Bugün yurt içinde Kasım PMI verileri ve Kasım İTO enflasyon verileri açıklanacak. Yurt dışında ise Kasım ayına ilişkin açıklanacak olan İmalat PMI verileri (nihai – son okuma), Euro Bölgesi Kasım ayı TÜFE verileri ve ABD Kasım Ayı ISM İmalat Endeksi verisi izlenecek. Ayrıca, Fed Başkanı Powell’ın Senato Bankacılık Komitesi sunumu ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’ın konuşması takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺27.72
THYAO.IS₺13.26
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.66
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.19